Fransa'da kriz restoranları bedavaya yöneltti

Fransa'da restoranlar kriz nedeniyle bedava kampanyası başlattı. Kampanyaya katılan yaklaşık 100 restoranda yemek yiyen bir kişiye eşlik eden arkadaş ya da akrabası bedava olarak yemek yiyecek.

05.09.2012 - 16:49

Fransa'da kriz restoranları bedavaya yöneltti

Kriz nedeniyle durmadan müşteri kaybeden Fransız lokantacılar, '2012’de hep beraber lokantaya' adlı internet sitesi aracılığıyla geniş bir promosyon kampanyası başlattı. Buna göre; kampanyaya katılan yaklaşık 100 restorandan birinde yemek yiyen kişiye, eşlik eden bir arkadaş veya akrabası bedava olarak yemek yiyebilecek.

Şef Alain Ducasse, "Amaç bu mesleğin, herşeyden önce bir konukseverlik ve paylaşım mesleği olduğunu göstermek. Bir hafta boyunca halka ziyaretimize gelme olanağı veriyoruz. Yani bir çeşit cömertlik örneği veriyoruz" dedi.

Şef Eric Azoug ise kampanyanın diğer hedefini şöyle dile getirdi:

"Lokantaya gitme, bu işe para harcama alışkanlığı olmayanlara bu yollardan ulaşma olanağı bulabiliyoruz."

Lüks bir lokantada daha önce kişi başı 300 Euro’ya yenen yemek, bu yolla yarı yarıya düşüyor. Aynı uygulama, daha ucuz yerler için de geçerli.

Euronews'ın haberine göre; Fransa’nın tanınmış aşçıbaşıları da 'restau-mobile' adı altında bu iş için özel tanzim edilmiş otobüs aracılığıyla benzer koşullarda müşteri ağırlıyor.

Promosyon kampanyası, 17-23 Eylül arasında 1 hafta sürecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...