Afganistan'da silahlı ve bombalı saldırı: 18 ölü

Afganistan'ın Vardak kentinde kimliği belirsiz kişiler tarafından düzenlenen silahlı saldırıda biri kadın 13 kişi öldürüldü. Futbol sahasında patlayan bomba ise 5 çocuğu öldürdü.  Saldırılarda toplam 18 kişi hayatını kaybetti.

Haberler - Anadolu Ajansı 24.03.2015 - 10:48

Afganistan'da silahlı ve bombalı saldırı: 18 ölü

Vardak Valiliği Sözcüsü Ataullah Hogyanay, Kabil'den Gazne kentine giden otobüse Vardak il sınırı içinde silahlı saldırı düzenlendiğini söyledi.

Sabah erken saatlerde düzenlenen saldırıda bir kadın ve 12 sivilin öldüğünü, biri çocuk iki kişinin de yaralandığını dile getiren sözcü Hogyanay, "Silahlı kişiler Gazne kentine giden bir kamyon ve minibüse de ateş ettiler ama bu araçlarda kimse zarar görmedi. Saldırıyı düzenleyen kişilerin yüzü kapalıydı ve siyah kıyafet giymişlerdi" dedi.

Saldırıyı henüz üstlenen olmadı. Taliban Sözcüsü Zabiullah Mücahid saldırının Taliban tarafından yapılmadığı söyledi.

FUTBOL SAHASINDA PATLAMA

Afganistan'ın Gazne kentinin Kaze Kala bölgesinde bir bisiklette yerleştirilen bombanın futbol sahasında patlaması sonucu 5 çocuk hayatını kaybetti, 10 çocuk yaralandı.

Gazne Emniyet Amiri Asadullah İnsafi, dün akşam geç saatlerde meydana gelen patlamada ölen ve yaralanan çocukların yaşlarının 10-15 arasında olduğunu belirtti. İnsafi, bazı yaralıların sağlık durumunun ağır olduğunu söyledi.

Taliban Sözcüsü ise Afgan ordusu tarafından ateşlenen bir roketin futbol sahasına isabet ettiğini ve çok sayıda çocuğun öldüğünü iddia etti.

Sayfa Yükleniyor...