'Hayalet şehir'de depremin tespit edildiği an

Geçtiğimiz şubat ayında 183 kişinin hayatını kaybettiği Yeni Zelanda'nın Christchurch kenti yeni bir depremle sarsıldı. 5.8 büyüklüğündeki deprem sonrası 19 kişi yaralanırken 26 bin ev elektriksiz kaldı. Deprem sırasında denizin ortasında toz duman yükselmesi dikkat çekti.

Haberler 23.12.2011 - 13:19

'Hayalet şehir'de depremin tespit edildiği an

ABD Jeolojik Araştırma merkezi, derinliği yüzeye yakın olan depremin büyüklüğünün 5.8 olduğunu duyurdu. Deprem sonrasında kamu binaları ve alışveriş merkezleri boşaltıldı.

Deprem sonrasında dört artçı meydana geldiğini belirten yetkililer, bölgedeki deprem hareketliliğinin dört yıl daha süreceğini belirtti.

HER 10 KİŞİDEN 1'İ TERK EDİYOR
Ülkenin en büyük ikinci kenti olan Christchurch'de deprem korkusu nedeniyle her 10 kişiden 1'i şehri terk ederek, başka bölgelere taşındı. Yeni Zelandalı yetkililer, Christchurch'un 'hayalet kent'e dönüşmesinden endişe ediyor.

ŞUBATTA 183 KİŞİ ÖLDÜ
Yeni Zelanda'nın ikinci büyük kenti Christchurch'ü geçtiğimiz şubat ayında meydana gelen 6.3 büyüklüğündeki deprem sonrası 183 kişi hayatını kaybetmişti. Christchurch kenti 2010 Eylül ayında da 7.1'lik bir depremle sarsılmıştı.

Sayfa Yükleniyor...