Hindistanlı Adolf Hitler oy avcılığında

Hindistan'ın kuzey doğusundaki Meghalaya eyaletindeki seçimlerde aday olan Adolf Hitler, halktan oy istiyor. 54 yaşındaki Hitler, bu isimle Almanya'yı bile ziyaret ettiğini söyledi.

Haberler 23.02.2013 - 09:39

Hindistanlı Adolf Hitler oy avcılığında

Hindistan'ın kuzey doğusundaki Meghalaya eyaletinde ilginç ve tartışmalara yol açabilecek isimler yaygın. Seçimlerde Adolf Hitler ve Frankenstien Momin isimli iki aday da yarışıyor.

Hindistan'ın Assam eyaletinin küçük bir köyünde yaşayan 54 yaşındaki, üç çocuk babası Adolf Hitler, Nazi diktatörünün adını taşımasına rağmen üç kez eyaletindeki meclis seçimlerini kazandığını belirtti.

"Yahudi soykırımı yüzünden dünyada en çok nefret edilen kişinin Adolf Hitler olduğunun farkındayım. Ama babam Lu ismini de ekledi ve adımı Adolf Lu Hitler koydu, bu yüzden farklıyım'' diye konuşan Hitler, şimdiye kadar ismiyle ilgili vize sorunu yaşamadığını, ABD ve Almanya'yı bile ziyaret ettiğini söyledi.

ABD BAŞKANLARI DA YARIŞIYOR
Meghalaya eyalet seçimlerinde, mecliste sandalye kazanmak için ilginç isimlere sahip olan birçok aday daha var.

Seçimlerde, Frankenstien Momin, Billykid Sangma, Field Marshal Mawphniang ve Romeo Rani'nin yanı sıra Kennedy Marak, Kennedy Cornelius Khyriem ve Jhim Carter Sangma gibi eski ABD devlet başkanlarının isimlerine sahip olanlar da yarışıyor.

Sayfa Yükleniyor...