Kampanyaya 'katliam' arası

Obama, ABD'nin Denver kentinde 'Batman'  filminin ilk gösterimi sırasında düzenlenen silahlı saldırıda yaşamını yitiren 12 kişinin ailelerini ziyaret etti.

23.07.2012 - 09:23

Kampanyaya 'katliam' arası

ABD Başkanı Barack Obama, silahlı bir saldırganın bir sinema salonunda 'Batman' filminin ilk gösterimi sırasında seyircilerin üzerine ateş açarak 12 kişiyi öldürdüğü ABD'nin Colorado eyaletini ziyaret etti.


Buckley üssünde Colorada valisi John Hickenlooper, Aurora Belediye Başkanı Steve Hogan ve Emniyet Müdürü Dan Oates tarafından karşılanan Obama, kurbanların ailelerine, 'tüm Amerika ve dünyanın büyük bölümünün, onları düşündüğünü' söyledi.

ABD Başkanı Barack Obama, saldırıda yaralanan 23 kişiyi de tedavi gördükleri Colorado Üniversite Hastanesi'nde ziyaret etti.

Obama, Colorado ziyaretinden sonra seçim kampanyası çerçevesinde San Francisco'ya gitmek üzere yola çıktı.

Geçtiğimiz cuma günü, ABD'nin Colorado eyaletine bağlı Denver kentinin bir banliyösünde, yüzünde gaz maskesi bulunan bir kişinin sinema salonuna ne olduğu bilinmeyen bir gaz püskürttükten sonra seyircilerin üstüne ateş açması sonucu 12 kişi ölmüş, 59 kişi yaralanmıştı. Saldırganın kimliği daha sonra 24 yaşındaki James Holmes olarak açıklanmıştı.

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon ise yaptığı açıklamada saldırıda 3 askerin yaralandığını, bir askerin de kayıp olduğunu kaydetmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...