Kör ve otistik oğlunu öldürdüğünü itiraf etti

ABD'de uyuşturucu bağımlısı bir anne doğuştan görme engelli ve otistik olan 19 yaşındaki oğlunu öldürdüğünü itiraf etti.

Haberler - ntv.com.tr 07.09.2016 - 12:23

Kör ve otistik oğlunu öldürdüğünü itiraf etti

ABD'de haklarında kayıp ihbarı yapılan anne ve oğlunu bulan polisler hiç ummadıkları bir tabloyla karşılaştı. Kadını sadece iç çamaşırlarıyla arabasının yanında bulan polisler yakın mesafede oğlunun cesedini buldu. Polisleri gören anne, doğuştan kör ver otizm hastası oğlunu öldürdüğünü söyleyerek bağırmaya başladı. 

Uyuşturucu bağımlısı olduğunu söyleyen Lightwine, 19 yaşındaki doğuştan görme engelli ve otizm hastası oğlunu öldürdüğünü itiraf etti.

ABD'nin Florida eyaletinde ayağı kırık bir şekilde yol kenarında bulunan Kimberly Lightwine (42) isimli bir kadın ikinci dereceden adam öldürme suçuyla yargılanıyor. 42 yaşındaki kadının cinayeti ise yaşadığı kasabada geniş yankı uyandırdı. 

Oğlunu tellerden iten  kadın, "İlerlemeye devam et Tanrı sana yardım edecektir" ifadesini kullanarak, genç çocuğu yolun ortasında yalnız bıraktı. Hastalıkları nedeniyle düzenli ilaç kullanması gereken Austin Anderson, ilaçlarını alamadığı ve uzun süre su içmediği için bulunduğu yerde hayatını kaybetti.

İTİRAF ETTİ
Kendisini bulan polislere 'oğlunu öldürdüğünü' itiraf eden Lightwine, olayı tam olarak hatırlamadığını çünkü günlerdir aralıksız bir şekilde kristal meth (metamfetamin) içtiğini söyledi. Oğlunu öldüren anne kendisini bulan polislere uzun yıllardır meth bağımlısı olduğunu açıkladı. 

Austin Anderson'un otopsi raporunda genç çocuğun ilaçlarını almadığı için öldüğü ve beyninde susuzluğa bağlı bir şişkinlik oluştuğu tespitleri yapıldı. Anne eğer suçlu bulunursa adam öldürme suçundan 30 yıla ve uzun süreli taciz suçundan 20 yıla kadar hapis cezası alabilir.

Sayfa Yükleniyor...