Müşerref duruşmada yine yok

Eski Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref, vatana ihanet suçlaması ile yargılandığı davanın sekizinci duruşmasına da katılmadı.

16.01.2014 - 11:31

Müşerref duruşmada yine yok

Başkent İslamabad'daki Ulusal Kütüphane binasında üç üyeli özel bir mahkeme heyeti tarafından görülen davanın sekizinci duruşması yapıldı.

Geçirdiği kalp krizinin ardından iki haftadır Ravalpindi'deki Silahlı Kuvvetler Hastanesi'nde tedavi gören Müşerref bugünkü duruşmaya da gelmedi.

Eski devlet başkanının avukatlarından Enver Mansur, müvekkilinin sağlık sorunlarının devam etmesi nedeniyle duruşmaya gelmediğini mahkeme heyetine iletti.

Mansur, mahkemeye Müşerref'in sağlık durumuna ilişkin, doktorlarından Arcument Haşimi'nin hazırladığı bir raporu daha sundu.

Haşimi'nin raporunda, Müşerref'in ABD'de tedavi edilmesini tavsiye ettiği belirtildi.

Mahkeme heyeti, duruşmayı yarına erteledi. Ancak heyetin gün içerisinde Müşerref'in mahkemeye getirilmesi hakkında ara bir karar vermesi bekleniyor.

Eski Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref'in, hakkında vatana ihanet suçlamasıyla açılan davanın 2 Ocak'ta görülen üçüncü duruşmasına katılmak üzere evinden ayrılmasının ardından yolda kalp krizi geçirdiği açıklanmıştı.

Müşerref'in Ravalpindi'deki Silahlı Kuvvetler Kardiyoloji Enstitüsü'ne kaldırıldığı bildirilmişti. Müşerref o tarihten beri hastanede tutuluyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...