Strauss-Kahn mağduru Müslümanmış

IMF Başkanı'nın tutuklanmasına neden olan 'cinsel taciz' iddiasının mağduru olan kadının ağabeyi konuştu.

Haberler 17.05.2011 - 20:43

Strauss-Kahn mağduru Müslümanmış

IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn'ın tutuklanmasıyla sonuçlanan 'cinsel taciz' iddiasıyla ilgili yeni bilgiler geliyor.


Amerikan yasalarına uygun olarak, polisin kimliğini açıklamadığı ve resminin çekilmesini de engellediği kadının ağabeyi olduğu belirtilen kişi konuştu.

42 yaşındaki bu kişi, kızkardeşinin iyi bir Müslüman olduğunu ve saçlarını kapayan bir örtü kullandığını söyledi.

Harlem bölgesinde küçük bir lokanta işleten Gine kökenli adam, kızkardeşinin başına gelenin ardından sürekli ağladığını ve ona bir avukat bulması için yardım ettiğini söyledi.

Dokuz yaşında bir kızı bulunan kızkardeşinin iyi bir Müslüman olduğunu belirten 'abi', genç kadının saçlarını kapayan bir örtü kullandığını kaydetti.

Anlattıkları New York polisi ve Sofitel otelinin açıklamalarındaki unsurlarla örtüşen 42 yaşındaki adam, çok iyi Fransızca konuşan kızkardeşinin olup bitenleri geçen cumartesi kendisine telefonla anlatırken hıçkırıklara boğulduğunu ve onu şimdiye kadar onu hiç böyle görmediğini söyledi.

"DOKUNULMAZLIĞI YOK"
Öte yandan Dominique Strauss-Kahn'la ilgili yapılan dokunulmazlık yorumlarıyla ilgili IMF'den bir açıklama geldi.

Fonun sözcüsü William MurrayStrauss-Kahn'ın kendisini koruyacak hiçbir dokunulmazlığa sahip bulunmadığı belirterek, "IMF Başkanı'nın dokunulmazlığı sınırlı ve bu olayda uygulanamaz" dedi.

Sayfa Yükleniyor...