Altın fiyatları bugün ne kadar oldu? (4 Mayıs 2020 gram ve çeyrek altın fiyatları)

Altın fiyatlarında son durum nasıl? Çeyrek altın fiyatı ne kadar? Altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 4  Mayıs 2020 anlık ve güncel altın kuru fiyatları... Gram altın 385 liradan işlem görüyor. Çeyrek altın 633 lirada, Cumhuriyet altını ise 2.525 lirada yer alıyor. Altının onsu ise 1.707 dolar.

ntv.com.tr 04.05.2020 - 15:40

Altın fiyatları bugün ne kadar oldu? (4 Mayıs 2020 gram ve çeyrek altın fiyatları)

Geride bıraktığımız hafta, Avrupa ülkelerinin corona virüs salgınında zirvenin geçildiğine ilişkin temkinli işaretler vermesi ve ABD'de vaka sayısının bu ayın en yavaş artışını gerçekleştirmesinin ardından son yedi haftanın en büyük haftalık kaybına yönelerek düşüş eğilimine giren altın fiyatları, yeni haftaya değer kazancıyla başladı.


CORONA VİRÜSTE SON DURUM

Altının gram fiyatı 385 liradan işlem görüyor.

Aynı dakikalarda çeyrek altın 633 lirada, Cumhuriyet altını ise 2.525 lirada yer alıyor.

Ons altın ise 1.707 dolar seviyelerinde yer alıyor.

Dünya piyasalarında corona virüse bağlı gelişmeler takip edilirken bugün yurt içinde enflasyon verisi takip edilecek. 

Analistler, yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınına ilişkin ABD Başkanı Donald Trump'ın Çin'e yönelik açıklamaları ve tarifeleri tekrar gündeme getirmesinin risk iştahını görece azalttığını, bu durumun altın fiyatlarını desteklediğini kaydetti.

Bugün, yurt içinde enflasyon verisinin beklentilerin hafif üzerinde gelmesinin ardından veri gündeminin sakin olduğunu belirten analistler, yurt dışında ise ABD'de fabrika ve dayanıklı mal siparişleri verilerinin yanı sıra Kovid-19 salgınına ilişkin haber akışının takip edileceğini söyledi.

Analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.720 doların direnç konumuna geldiğini, gram altında ise 370-390 lira bandının izleneceğini bildirdi.

VİDEO: NİSAN AYI ENFLASYON RAKAMLARI AÇIKLANDI

Sayfa Yükleniyor...