Dolar kuru bugün ne kadar? (16 Ekim 2019 anlık ve güncel dolar - euro fiyatları)

Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum. Gece boyunca 5,92 seviyelerinde sabit kalan dolar/TL, bugün de 5,88-5,89 bandında seyrediyor. BIST 100 endeksi ise güne yüzde 1,83'lük düşüşle başlamasının ardından 93 binin üzerinde işlem görüyor.

16.10.2019 - 17:59

Dolar kuru bugün ne kadar? (16 Ekim 2019 anlık ve güncel dolar - euro fiyatları)

Yurt içi piyasalar Barış Pınarı Harekatı'nda yaşanacak gelişmelere odaklanmışken ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye'ye yönelik duyurduğu yaptırımlar yürürlüğe girdi.

ABD HEYETİ BUGÜN ANKARA'YA GELİYOR

ABD yaptırımlarının beklendiği kadar sert olmayacağı algısıyla dün dolar/TL bir miktar gevşedikten sonra 5,88 seviyesinin üzerinde seyrediyordu.

BORSA İSTANBUL'DA BİST30 BANKA HİSSELERİNE AÇIĞA SATIŞ YASAĞI

Dolar/TL 5,88 civarında işlem görüyor. 

Euro/TL de 6,49 seviyesinde seyrediyor.

BORSA İSTANBUL GÜNE DÜŞÜŞLE BAŞLADI

BIST 100 endeksi ise, güne yüzde 1,83'lük düşüşle başlamasının ardından 93 binin üzerinde işlem görüyor.

İlk yarıda bankacılık endeksi yüzde 2, holding endeksi yüzde 1,01 değer kaybetti. Sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 1,65 ile menkul kıymet, yatırım ortaklığı, en çok gerileyen ise yüzde 3,86 ile madencilik oldu.

Piyasalarda oynaklığın arttığı, ekonomik gerçeklerden kopuk fiyatlamaların öne çıktığı dönemlerde dünyanın hemen her piyasasında bu tür önlemlerin alındığına dikkati çeken uzmanlar, Borsa İstanbul yönetiminin de piyasaların sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için proaktif bir şekilde adım attığını söyledi.

Uzmanlar, bugün yurt içinde Suriye sınırı ve ABD ile diplomatik ilişkilerin, yurt dışında ise Euro Bölgesi'nde dış ticaret, ABD'de perakende satış verilerinin takip edileceğini belirterek, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 92.500 seviyesinin destek konumunda olduğunu söyledi.

TRUMP, TÜRKİYE'Yİ KONUŞMAK İÇİN HERKESİ ÇAĞIRDI (KRİTİK 48 SAAT)

Sayfa Yükleniyor...