HSBC Türkiye'yi almak için tek aday kaldı: ING Bank

HSBC'nin satışında sona yaklaşıldı. Türkiye'den çıkma kararı alan 298 şubeli ve 5 binden fazla çalışanı olan HSBC'yi satın almak için favori banka ING...

cnbce.com 02.07.2015 - 14:21

ing.Jpeg

Türkiye dahil dört ülkedeki sorunlu operasyonları konusunda adım atmak isteyen HSBC'nin Türkiye biriminin satışında son dönemece girilirken, Hollanda merkezli ING Group'un adı ön plana çıkıyor.

3 ALICI ADAYI 1'E İNDİ

Konu hakkında bilgi sahibi üç kaynak Reuters'a verdikleri bilgide, HSBC'nin görüşmelerini tek bankaya indirdiğini söylerken, kaynaklardan birisi bu bankanın ING olduğunu kaydetti. Reuters'da 29 Mayıs'ta yer alan bir haberde, halihazırda Türkiye'de faaliyet gösteren ING'nin yanı sıra Bahreyn merkezli Arab Banking Corporation (ABC) ve Fransa merkezli BNP Paribas'nın HSBC Türkiye için bağlayıcı olmayan teklif verdikleri belirtilmişti. Kaynaklar, ABC'nin bağlayıcı teklif vermediğini söylediler.

TÜRKİYE'NİN 12'NCİ BÜYÜK BANKASI

Türkiye'de 298 şube ve 5.659 çalışanla hizmet veren HSBC, 47 bankanın faaliyet gösterdiği Türkiye bankacılık sektörünün aktif büyüklük açısından 33,8 milyar TL ile en büyük 12. bankası konumunda bulunuyordu.

ING, OYAK BANK'I SATIN ALIP TÜRKİYE'YE GİRMİŞTİ

HSBC'yi satın alması gündemde olan Hollanda merkezli ING Bank ise OyakBank'ı satın alarak Türkiye'ye girmişti...

Sayfa Yükleniyor...