Kripto borsası BitMart'ta 196 milyon dolarlık vurgun: Zararı şirket ödeyecek

Kripto para borsası BitMart'ın uğradığı siber saldırı sonucu 196 milyon dolar değerinde varlığın çalındığı bildirildi. BitMart'ın CEO'su Sheldon Xia ilk güvenlik kontrollerinin tamamlandığını, askıya alınan para çekme işlemlerinin bugünden itibaren başlayacağını ve zararın karşılanacağını dile getirdi.

Haberler - ntv.com.tr 07.12.2021 - 10:38

Kripto borsası BitMart'ta 196 milyon dolarlık vurgun: Zararı şirket ödeyecek

Kripto para borsası BitMart'ın hacklendiği ve 196 milyon dolar değerinde varlığın çalındığı belirtildi.

Blockchain güvenlik ve veri analitiği şirketi Peckshield'ın BitMart'tan "Bitmart Hacker" isimli bir adrese milyonlarca dolarlık transferleri fark etmesiyle siber saldırı ortaya çıktı.

CNBC'de yer alan habere göre Peckshield, Ethereum blok zincirinden yaklaşık 100 milyon dolar ve BSC ağı üzerinden yaklaşık 96 milyon dolarlık transfer gerçekleştirildiğini açıkladı.

Hackerlar'ın Binance Coin, Safemoon dahil olmak üzere 20′den fazla kripto varlık ile işlem gerçekleştirdiği ifade edildi.

Borsanın kurucusu ve CEO'su Sheldon Xia, bugün Twitter'dan yaptığı açıklamada, siber saldıya ilişkin ilk güvenlik kontrollerinin tamamlandığını ve iki sıcak cüzdandaki güvenlik ihlalinin özel bir anahtar nedeniyle gerçekleştiğini duyurdu.

Xia, olaydan etkilenen kullanıcıların zararlarının şirket tarafından karşılanacağını açıkladı. Sheldon Xia, para çekme işlemlerinin ise 7 Aralık itibarıyla kademeli olarak başlatılacağını ifade etti.

Borsanın kurucusu dün ETH ve BSC sıcak cüzdanlarının büyük ölçekli bir saldırıya maruz kaldığını ve 150 milyon dolarlık varlık çalındığını açıklamıştı.

Xia, etkilenen ETH ve BSC sıcak cüzdanlarının, BitMart'taki varlıkların küçük bir yüzdesine karşılık geldiğini de belirtmişti.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...