Trabzonspor ve Turkcell arasında anlaşma

Turkcell ile Trabzonspor arasında yapılan anlaşmayla Türkiye'de ilk kez bir kentin plakasını taşıyan numaralar Trabzonspor taraftarı için 61CELL'de kullanıldı.

Haberler - Anadolu Ajansı 08.09.2016 - 15:18

Trabzonspor ve Turkcell arasında anlaşma

Trabzonspor, Turkcell ile anlaşarak taraftarlarına özel hat çıkardı. Turkcell, 0561 ile başlayan ve 61 ile devam eden yeni hattı 61CELL'i Trabzonspor taraftarının kullanımına sundu.

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, 61CELL'in tanıtım toplantısında, 61 rakamının Trabzonlular için bir marka olduğunu belirterek, Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta’nın 561’li bir hat çıkarma önerisi ile 61CELL projesinin başladığını ifade etti.

Trabzon’u “nabzı 61 atan şehir” olarak tanımlayan Terzioğlu, “Takıma karşı da müthiş bir tutku var. İstedik ki 61CELL çok özel hizmetlerle, en iyi kaliteyle Trabzonluların olsun” dedi.

61CELL’in haricinde Trabzon’da çok önemli yatırımları olduğunu anlatan Terzioğlu, şunları kaydetti:

“Bine yakın kişi istihdam ediyoruz. Trabzon’a bugüne kadar ciddi altyapı yatırımı yaptık. Trabzon bizim fiber hizmeti yaptığımız 14 ilden biri. Ciddi bir pazar payımız var. Bunu daha da artırmak istiyoruz. Yaklaşık 52 bin haneye de fiberle erişmiş durumdayız. Fiber sayesinde onların evine ileride televizyon hizmetlerini sunmak da mümkün olacak.”

"SPOR İÇİN BUGÜNE KADAR 400 MİLYON LİRA KAYNAK AYIRDIK"

Terzioğlu, Turkcell olarak spor için bugüne kadar yaklaşık 400 milyon lira kaynak ayırdıklarına değinerek, spora desteklerini teknolojik yenilikçilikle birleştirdiklerinde 61CELL gibi güzel sonuçlar ortaya çıktığını ifade etti.

Kaan Terzioğlu, İngiliz Premier Liginin Türkiye’de sadece evlerde değil aynı zamanda cep telefonu ve tabletlerde de yayın hakkını aldıkları bilgisini vererek, gelecek cumartesi gününden itibaren maçların yayınına başlayacaklarını söyledi.

Bir soru üzerine Terzioğlu, "0561 61 numaralarının mülkiyeti Trabzonspor'un. Biz kendi vereceğimiz hizmetin en iyi ve en zengin olacağına ikna ettik Sayın Trabzonspor Başkanımızı ve 15 yıllığına 0561 61 numaralarının işletme hakkını Turkcell olarak aldık. Bu numaralar Turkcell'in altyapısı üzerinde hizmet verecek. Burada bir gelir paylaşımı esasıyla Trabzonspor'a da katkı sağlayacağız. Ayrıca yeni Akyazı stadının da teknoloji altyapısını en hızlı ve en gelişmiş teknolojilerle donatacağız. Bu anlamda da bir teknoloji hizmet şirketi olarak hizmetlerimizi Trabzonspor'a sağlayacağız. Bundan da ayrıca gurur duyuyoruz." yanıtını verdi.

“BAZI ÖZEL HATLARI AÇIK ARTIRMAYLA SATACAĞIZ”

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta ise 61CELL’in Trabzonsporluların 61 sevdasından çıktığını belirterek, “Turkcell’in desteğiyle nadide bir proje oldu. TümTrabzonsporluların buna büyük destek vereceğine inanıyoruz. Biz 61CELL’e o kadar önem veriyoruz ki bu sene kombinelerimizin satışını bile 61CELL ile başlatıyoruz. Yanına bir de forma koyduk. Ayrıca Turkcell’in finansman paketinden bize desteği geldi ki bunu da çok önemsiyoruz.” diye konuştu.

Hedeflerinin 100 bin hattı bu sene çok kısa sürede bitirmek olduğunu dile getiren Usta, “Şu andan itibaren Trabzonsporlular bu hatları almak için büyük bir yoğunluk oluşturacaklardır. Turkcell bunlar içinden bir grup hattı da bize özel olarak tahsis etti. Biz de bunları Trabzonspor’a destek olması için açık artırmayla ayrıca satacağız.” dedi.

Muharrem Usta, bir soru üzerine, Turkcell ile yaptıkları bu iş birliğinin diğerlerinden çok farklı olduğuna işaret ederek, "Biz burada markalaşan 61'den hareket ediyoruz. Bunun gücü üzerinden ekonomik olarak da Trabzonspor'a olağanüstü katkı sağlayacak bir yolculuğa çıkıyoruz. 61'in gücü olmadan buna benzer iş birliğinde 300 bin sayılarını görmüştük. Şimdi 61'in getireceği dinamizm çok daha olağanüstü bir sonuç ortaya çıkaracak. 100 bin hat bile Trabzonspor'a ciddi ekonomik katkılar sağlayacak. Bu Trabzonspor için gelir artırma adına büyük bir katkı ortaya koyacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

TRABZONSPORLU FUTBOLCULARA FORMALARINA ÖZEL NUMARA

Konuşmaların ardından Terzioğlu, 61CELL’in ilk numarası olan 0561 610 00 00 hattını, Trabzonspor taraftarları adına kulüp başkanı Muharrem Usta’ya takdim etti. Usta ise Kaan Terzioğlu’na adının yazılı olduğu Trabzonspor forması hediye etti.

61CELL’in tanıtım toplantısına Trabzonsporlu futbolcular Mehmet Ekici, Fabian Castillo ve Luis Ibanez de katıldı. Turkcell Genel Müdürü Terzioğlu, futbolculara, 0561 610 00 ile başlayıp forma numaraları ile biten 61CELL hatlarını teslim etti.

61CELL’E ÖZEL FIRTINA TARİFELER

Turkcell, 61CELL aboneleri için “Fırtına 4GB” ve “Fırtına 8GB” adlı iki ayrı tarife hazırladı. 750 dakika konuşma, 1000 SMS ve 4GB internet paketinden oluşan “Fırtına 4GB” tarifesi 41 liradan, 1000 dakika konuşma, 1000 SMS ve 8GB internet paketinden oluşan “Fırtına 8GB” tarifesi ise 61 liradan sunulacak.

Bunun yanı sıra 61CELL’liler, GollerCepte 1967 Premium aboneliğine sahip olacak. Böylece taraftarlar Trabzonspor’un attığı her golü anında cep telefonlarından izleyebilecek. Atılan gol sayısı kadar 100 MB mobil interneti de haftalık olarak taraftarlara hediye edilecek.

61CELL’liler ayrıca 1GB hediyeli BiP, içinde 5GB bulunan Turkcell TV+ ve sınırsız fizy’e de ücretsiz sahip olabilecek. Taraftarlar yine ücretsiz sunulan ÇalarkenDinlet ile deTrabzonspor marşını arayanlara dinletebilecek.

Dileyen 61CELL kullanıcıları ise tarifelerine ek olarak Turkcell 4.5G teknolojisini destekleyen akıllı telefonlardan da satın alabilecek. Bu kapsamda sunulan cihazlardan Turkcell T70 aylık 25 TL’den, iPhone 6S ise aylık 122 TL’den başlayan fiyatlarla sunulacak.

TURKCELL MAĞAZALARINDA TAKSİTLE FORMA VE KOMBİNE DÖNEMİ

61CELL hat sahibi olan Trabzonspor taraftarları kombine biletlerini ve formalarını taksitle Turkcell mağazalarından satın alabilecek. Taraftarlar formalarını Türkiye’de bir ilk olarak Turkcell Finansman AŞ aracılığıyla faturaya ek 12’den 36 aya kadar taksit imkanıyla alabilecek. Kombineler ise yine Türkiye’de bir ilk olarak tarifeye ek 12 ay taksitle 23 TL’den başlayan fiyatlarla sunulacak.

Ayrıca 61CELL sahibi olan ilk bin Trabzonspor taraftarı takımlarının resmi mağazası TS Club’larda özel indirim şansına sahip olacak. Taraftarlar Türkiye’nin dört bir yanında bulunan TS Clublar’da anında 20 TL’lik indirim kazanacak.

Sayfa Yükleniyor...