Ekin Koç Bizim İçin Şampiyon filmine hazırlığı anlattı: Artık jokey stili at binebiliyorum

Bizim İçin Şampiyon filminde jokey Halis Karataş rolü için 4 ay özel biniş eğitimi aldığını dile getiren Ekin Koç, “Artık jokey stili at binebiliyorum" dedi.

Haberler 25.11.2018 - 15:40

Ekin Koç Bizim İçin Şampiyon filmine hazırlığı anlattı: Artık jokey stili at binebiliyorum

Efsane yarış atı Bold Pilot ve onun bir araya getirdiği jokey Halis Karataş ve Begüm Atman arasındaki aşkın gerçek hikayesini anlatan Bizim İçin Şampiyon izleyiciyle buluşmak için gün sayıyor.

7 Aralık’ta vizyona girecek filmde Bold Pilot’ın jokeyi Halis Karataş’ı canlandıran Ekin Koç, rolüne hazırlanırken yaşadığı zorlu süreci anlattı.

Ko., 4 ay boyunca diyet ve egzersiz programı uyguladığını söyleyerek şöyle konuştu: “Yaklaşık dört ay boyunca ağır bir diyet ve yoğun bir egzersiz programı uygulamak durumunda kaldım. Hafta içi 3 bazen 4 gün Veliefendi Apranti Okulu’nda eski jokey Kıvanç Tüysüz’den özel biniş eğitimi aldım. Kalan günlerde de pilates yaparak belli kas gruplarını güçlendirmek üzere çalıştık. Aksi halde at üzerinde dengede kalmak oldukça zor.”

JOKEY STİLİ AT BİNİYORUM

Yarış atlarına antrenman yaptıracak seviyede jokey stili at binmeyi öğrendiğini belirten Koç “Atlarla da tıpkı insanlarla kurduğunuza benzer bir bağ kuruyorsunuz. Kimine kanınız kaynıyor kimi ile pek anlaşamıyorsunuz. Benim en iyi iletişim kurduğum at Bold Pilot’ın oğlu Ganesh oldu” dedi.

BİZİM İÇİN ŞAMPİYON'FRAGMANI - İZLE

Sayfa Yükleniyor...