Enrico Macias İzmir için şarkı yapacak

Fransa’nın en önemli seslerinden biri olan Enrico Macias, “İzmir için bir şarkı yapmak istiyorum çünkü İzmir’e borcum var” dedi.

Haberler 27.04.2019 - 16:22

Enrico Macias İzmir için şarkı yapacak

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Zorlu PSM Caz Festivali’nde bu akşam Fransız müzisyen Enrico Macias sahneye çıkıyor.
 
Milliyet’te İhsan Dindar’a konuşan Macias, bu yıl tamamı Türkçe olan bir eser okuyacağını belirterek şunları söyledi:

“Oğlum aynı zamanda hem menajerim hem de organizatörüm. Onunla beraber karar verdik. Özellikle üzerinde durduğum bir konu var: İzmir için bir şarkı yapmak istiyoruz. Çünkü İzmir’e borcumuz var. Bir sokağa Dario Moreno Sokağı adını verdiler. Sağ köşesine onun, sol köşesine de benim heykelimi koydular. Söz verdiğim halde İzmir’de sahneye çıkamadım. En büyük sürpriz Zorlu PSM’ deki konserimde... Dario Moreno’yu anacağım.”

"TÜRKİYE'Yİ VATANIM OLARAK GÖRÜYORUM"

Cezayir kökenli bir Fransız olan Macias, “Unutmayın, ben zaten memleketine gidemeyen bir göçmenim. Benim memleket özlemimi, memleketimin yokluğunu Türkiye unutturdu. Ben Fransa’dan evvel, Türkiye’de meşhur oldum. Ülkeniz beni dünyada defalarca star yaptı. Her zaman Türkiye’ye karşı özel duygularım vardır. İspanya’dan Yahudi olduğumuz için kovulduğumuzda, Osmanlı bize sahip çıktı. Bunu şöyle de düşünün, biz zaten Osmanlı terbiyesinde büyümüş insanlarız. Bu yüzden size çok yakınız” dedi.

Türkiye’yi vatanı olarak gördüğünü söyleyen Macias, “Vatansız olduğum zamanlarda ailem ve akrabalarım ortada kalınca Osmanlılar bize sahip çıktı. Ben Fransa’ya geldim, insanın kendini kabul ettirmesi orada çok zor, çok sıkıntılar çektim. Olympia gibi yerlerde çıkan kişilere halk değer veriyor. Dario Moreno’nun sayesinde Paris’te zirveye çıktım. Ona olan borcumu İzmir şarkısıyla ödeyeceğim” ifadesini kullandı.

ENRICO MACIAS'A SELAMİ ŞAHİN BESTESİ

Sayfa Yükleniyor...