İstanbul, Adana ve Ayvalık film festivallerinden dijital işbirliği

İstanbul Film Festivali, Adana ve Ayvalık'taki film festivalleriyle işbirliği yaptı. Üç şehrin festivali de aynı internet sitesinden çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek.

Anadolu Ajansı 15.09.2020 - 08:00

İstanbul, Adana ve Ayvalık film festivallerinden dijital işbirliği

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Film Festivali, Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali ve Başka Sinema Ayvalık Film Festivali ile işbirliğiyle çevrim içi olarak başladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen İstanbul Film Festivali 20 Eylül, Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması ve Başka Sinema Ayvalık Film Festivali programındaki filmleri ise 26 Eylül'e kadar "filmonline.iksv.org"da sinemaseverlere sunacak.

Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nde sunulan Umut Evirgen'in Ben Bir Denizim, Leyla Yılmaz'ın Bilmemek, Faysal Soysal'ın Ceviz Ağacı, Hacı Orman'ın Körleşme, Gökçin Dokumacı'nın Kuyudaki Taş, Ercan Kesal'ın Nasipse Adayız, Anıl Gelberi'nin Plaza, Barış Hancıoğulları'nın Yeniden Leyla filmleri, festivalde izlenebilecek.

Başka Sinema Ayvalık Film Festivali'nin seçkisindeki Fanny'nin Yepyeni Hayatı, Felicita, İtalyan Yazı, Yangın Yeri, Wendy ve Barbarları Beklerken filmleri de festival izleyicisinin beğenisine sunulacak.

filmonline.iksv.org platformunda erişime açılacak filmleri izlemek için biletler yine aynı site üzerinden alınabilecek.

Sayfa Yükleniyor...