Jimi Hendrix belgeseli geliyor

1970 yılında 27 yaşında hayatını kaybeden rock tarihinin en etkili müzisyenlerinden Jimi Hendrix, canlı performansının konu edileceği bir belgeselle yeniden dönüyor.

15.09.2020 - 07:49

Jimi Hendrix belgeseli geliyor

Müzik tarihine adını kazımış çiçek çocuk Jimi Hendrix; box set, canlı albüm ve yeniden basım döngüsüne yenik düşmüş gözükse de, bu sefer yeni bir proje ufukta gözüküyor. Playtuşu'nun haberine göre, 1970’te Maui, Havai’de verdiği Rainbow Bridge filmi için çekilen Hendrix canlı performansı bir belgesele konu olacak.

Music, Money, Madness… Jimi Hendrix In Maui isimli belgesel, Rainbow Bridge’in kamera arkasına ve Haleakala volkanının dibinde yapılan konsere odaklanacak. Hendrix’in o dönemki menajeri Michael Jeffrey’nin fikri olan Rainbow Bridge filmi, Hendrix’in rock yıldızı imajını kullanarak para kazanmak üzere yola çıkmış, fakat gişe başarısı ve çekim aşaması planlandığı gibi gitmeyen bir projesi olarak kalmıştı.

Hendrix konser filmi izleyeceğine inanan seyirci, yalnızca 17 dakikalık bir canlı çekim görmüş ve onun yerine filmin çoğunluğunu New Yorklu bir modelin hippi komününe girişi oluşturmuştu.

Sayfa Yükleniyor...