Sex Pistols grubu hakkında mini dizi geliyor

Efsanevi İngiliz punk rock grubu Sex Pistols'ın hikayesi, kurucularından Steve Jones'un hayatına odaklanan bir mini diziye dönüşüyor. Dizinin yönetmenliğini Oscar'lı isim Danny Boyle üstleniyor.

Haberler 12.01.2021 - 09:55 | Son Güncelleme : 12.01.2021 - 09:59

Sex Pistols grubu hakkında mini dizi geliyor

Efsanevi müzik grubu Sex Pistols’ın gitaristi Steve Jones hakkında altı bölümlük bir mini dizi çekiliyor.

FX kanalı için çekilen biyogafik dizinin yönetmenliğini, Trainspotting, 127 Saat, Milyoner filmlerinin Oscar’lı yönetmeni Danny Boyle üstlenecek. Boyle, aynı zamanda dizinin yapımcıları arasında yer alıyor. Craig Pearce’in yaratıcısı olduğu dizinin senaryosunu Frank Cottrell Boyce yazıyor.

Yapımını FX Productions’ın üstlendiği dizinin çekimlerine 7 Mart’ta başlanacak.

FX Entertainment Orijinal Programlar Başkanı Nick Grad, “Pek çok harika uzun metrajlı film ve diziden sorumlu olağanüstü bir sanatçı olan Danny Boyle ile iş hayatına dönmek harika" açıklamasını yaptı. Grad ayrıca, "Steve Jones, rock düzenini sarsan fırtınanın merkezindeydi. Danny ve yaratıcı ekibinin, müziğin en kötü şöhretli gruplarından biri olan Sex Pistols'ın bir üyesinin hikayesini anlatmalarından dolayı çok heyecanlıyız” ifadesini kullandı.  

İngiliz punk rock türünde simgeleşmiş ve pek çok gruba ilham kaynağı olmuş Sex Pistols, yalnızca 1975-1978 yılları arasında aktif kaldı ve dağıldı.

Sex Pistols'ın kurucuları, vokalist Johnny Rotten, basçı Glen Matlock, gitarist Steve Jones ve baterist Paul Cook. 1977 yılında Matlock'ın yerine Sid Vicious geçti. 1977 single'ları God Save the Queen İngilizlerin Kraliçe’ye karşı olan sevgileri ve sadakatleri ile ülkedeki düzeni eleştiren bir şarkı olarak sembol haline geldi.

65 yaşındaki Steve Jones, Sex Pistols'ın dağılmasından sonra eski grup arkadaşı Paul Cook ile The Professionals'ı kurdu. 65 yaşındaki Steve Jones, Sex Pistols'ın dağılmasından sonra eski grup arkadaşı Paul Cook ile The Professionals'ı kurdu.

FX CEO’su Paul Lee, “Sex Pistols müziği sonsuza dek değiştirdi ve Danny Boyle, Steve Jones’un yaratıcılık ve yıkıcılık dolu hikayesini anlatmak için mükemmel yönetmen” ifadesini kullandı.

Trainspotting filmiyle tanınan Danny Boyle, 2009'da Milyoner filmiyle Oscar kazandı. Trainspotting filmiyle tanınan Danny Boyle, 2009'da Milyoner filmiyle Oscar kazandı.

OYUNCU KADROSU

Dizide Steve Jones’a Toby Wallace hayat verirken; John Lydon’ı, Anson Boon; Sid Vicious’ı, Louis Partridge; Paul Cook’u, Jacob Slater; Glen Matlock’u, Fabien Frankel canlandıracak. Dizide ayrıca, Game of Thrones yıldızı Maisie Williams, punk ikonu Jordan rolüyle seyirci karşısına çıkacak.

Sayfa Yükleniyor...