1.1 milyarı aşan kullanıcı sayısıyla dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook’ta dün öğleden sonra 'paylaşım sorunu' başgösterdi. Mobil cihazlar için de geçerli olan sorun, durum güncellemesi ve mesaj, içerik paylaşımı yapılmasını engelledi.

Kullanıcılar paylaşımda bulunmak veya arkadaşlarına mesaj göndermek istediklerinde 'Güncellemede sorun yaşandı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz' mesajıyla karşılaştı. Yapılmak istenen paylaşımlarda fotoğraf eklenmesinde de sorun yaşandı.

Türkiye'deki kullanıcıları da etkileyen sorunun, sunucularda yaşanan bir sıkıntıdan kaynaklandığı öne sürüldü.

FACEBOOK'TAN SES YOK
İnternet sitelerinin bağlantı faaliyetlerini gözlemleyen Downrightnow sitesine göre, Facebook servis sağlayıcısında bir sorun yaşadı.

downforeveryoneorjustme sitesi de, ABD'de yerel saatle 09.30'da etkili olmaya başlayan sorunun, milyonlarca kişinin Facebook'a erişimini engellediğini belirtti.

Bazı kullanıcılar, attıkları tweet'lerde sorunun paylaşımla sınırlı kalmadığını ve sitenin tamamen çöktüğünü ifade etti.

Facebook'un Newsroom blog sayfasında yaşaşan durum hakkında bir bilgi yer almazken, sosyal ağın Twitter hesabından da bir açıklama yapılmadı. Sorun düzeltildikten sonra da şirketten bir açıklama gelmedi.