İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar Grup Yorum üyesi Seçkin Taygun Aydoğan, Cemray Baş ve Melis Çitlioğlu katıldı. 3 tutuksuz sanığında katıldığı duruşmada sanıklara son sözleri soruldu.

Tahliyesini ve beraatini isteyen sanık Seçkin Taygun Aydoğan, "Eylem yerinde çekilen ve benim tutuklanmama neden olan fotoğraftaki kişi herkese benzeyebilir. O kişinin ben olduğum kanaatine nasıl varılıyor anlamıyorum. Adli Tıp'ta gönderdiği raporda bu fotoğraf ile tespit yapılamaz dedi. Zaten beni gözaltına alan polislerde yanımda "Göstericiler arasında bu vardı, yoktu" diye tartıştı. Benim emniyette kaydım var diye aldılar." dedi. Diğer 5 sanıkta suçlamaları kabul etmeyerek beraatini istedi. Sanıklar son sözlerinde beraatlerini talep etti.

6’ŞAR YIL 15’ER GÜN HAPİS CEZASI
Davayı karara bağlayan Mahkeme Heyeti, sanıklar Eser Morsümbül, Cemray Baş, Gürkan Türkoğlu, Seçkin Taygun Aydoğan, Melis Ciddioğlu ve Haza Kaya'nın "terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek, 13 Aralık 2011'de katıldıkları eylemde emniyet güçlerine görevini yaptırmamak için direnmek ve eylemde polis araçlarına taş atarak mala zarar vermek" suçlarından 6’şar yıl 15’er gün hapisle cezalandırdı. Sanıkların "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan açılan davalarının ise ertelenmesine hükmeden mahkeme, 3 tutuklu sanığı 'aldıkları cezanın miktarı ve tutuklu kaldıkları' süre gerekçeleri ile tahliye etti. Tahliye edilen sanıklara yurtdışı çıkış yasağı kondu.