Yalçın Akdoğan: Hiçbir terörist saldırı Türkiye'yi dize getiremez

Şanlıurfa Suruç’ta meydana gelen saldırıya bir tepki de Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'dan geldi. Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan Akdoğan, "Hiçbir terörist saldırı Türkiye'yi dize getiremez" dedi.

ntv.com.tr 20.07.2015 - 21:16

Yalçın Akdoğan: Hiçbir terörist saldırı Türkiye'yi dize getiremez

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan kişisel Twitter hesabından Şanlıurfa Suruç’ta meydana gelen ve 31 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan patlamaya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Twitter üzerinden "Hiçbir terörist saldırı Türkiye'yi dize getiremez, birlik-bütünlüğümüzü sarsamaz. Sağduyu içinde bu kirli oyunu bozacağız" mesajını yayınlayan Akdoğan, saldırıyı lanetledi.

TSİ 11.45'te Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde, Amara Kültür Merkezi önünde meydana gelen patlamada 31 kişi hayatını kaybetti. 

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 100'ü aşkın kişinin de yaralandığı ve can kaybının artmasından endişe edildiği kaydedildi.

Patlamaya parça tesirli bombanın yol açtığı iddia edilirken; görgü tanıkları ve Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi, intihar saldırısı ihtimali olduğunu söyledi.

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU 3 BAKANI OLAY YERİNE GÖNDERDİ

Olaya ilişkin Başbakanlık'tan yapılan açıklamada ise şöyle denildi: "Sayın Başbakanımız, olayı yakından takip etmektedir. Olayın hemen ardından Sayın Başbakanımız, İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk'ten Suruç'taki gelişmeler ile ilgili bilgi almıştır. Ardından Sayın Başbakanımız Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e bölgeye gidip olayı yerinde inceleme talimatı vermiştir. Sayın Başbakan yaralıların durumunu da yakından takip etmektedir."

Sayfa Yükleniyor...