Libyalı muhaliflere Beyoğlu'nda dayak

Libya'dan tedavi için İstanbul'a getirilen 2 muhalif, eğlenmek için gittikleri barda darp edildiklerini öne sürdü. Hastanede de kötü muamele gördüklerini savunan muhalifler, telefon ve paralarının da alındığını iddia etti.

Anadolu Ajansı 21.11.2011 - 11:16

Libyalı muhaliflere Beyoğlu'nda dayak

Libya'dan tedavi için İstanbul'a getirilen 2 muhalif, eğlenmek için gittikleri barda darp edildiklerini öne sürdü. Kaldırıldıkları hastanede de kötü muamele gördüklerini savunan muhalifler, telefon ve paralarının çalındığını da iddia etti.

Özel Alman Hastanesi’nde tedavileri süren Libyalı muhalifler Ebu Aisha Muhammed ile Abdül Manan Ebu Gül, eğlenmek için Beyoğlu'ndaki bir bara gitti. Muhammed ile Ebu Gül daha sonra hesap nedeniyle bar görevlileriyle tartışmaya başladı.

Tartışmanın büyüyerek kavgaya dönüşmesi sonucunda yaralanan Muhammed ile Ebu Gül, Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Burada da, kendileriyle ilgilenilmediği gerekçesiyle doktorlar ve güvenlik görevlileriyle tartışan Muhammed ile Ebu Gül, hastaneye çağrılan takviye polis ekiplerince yatıştırılarak kontrol altına alındı.

'TELEFON VE PARAMIZI ALDILAR'
Libya'nın İstanbul Başkonsolosluğu’ndan gelen görevliler yardımıyla basın mensuplarına açıklamada bulunan Muhammed, barda darp edildiğini ve 4 bin Euro ile cep telefonun alındığını öne sürdü.

Muhammed, hastanede de kötü muameleye maruz kaldığını, vücudunun çeşitli yerlerine enjektör ile vurulduğunu iddia etti.

‘BAŞINA VURMAYIN’ DEDİ AMA...
Muhammed, arkadaşı Ebu Gül'ün Libya'daki çatışmalar sırasında başına mermi isabet ettiğini, merminin hala başında bulunduğunu belirterek, hastane görevlilerine bu durum nedeniyle başına vurmamalarını istediğini ancak yine de arkadaşının başına vurulduğunu öne sürüdü.

‘ERDOĞAN BİZE YARDIM ET’
Muhammed, ''Erdoğan, neredesin? Bize kötü muamele ediyorlar. Bize yardım et'' diye konuştu. Bu sırada baygınlık geçiren Ebu Gül, sağlık ekiplerince hastaneye götürüldü.

HASTANEDEN YALANLAMA
Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi yetkilileri ise Muhammed ile Ebu Gül'ün tedavi amacıyla kendileriyle ilgilenen hemşirelere saldırdıklarını, bir hemşireyi ve bazı hasta yakınlarını ucunda iğne bulunan enjektörle tehdit ettiklerini, bunun üzerine de güvenlik görevlilerinin duruma müdahalede bulunduğunu ancak şiddet kullanmadıklarını kaydettiler.

Hastane yetkililerinin aşırı alkollü olduklarını öne sürdükleri Muhammed ve Ebu Gül'den kan örneği alındı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...