''X-Men'' serisinin yeni filminde, bu mutant yaratığın aslında kim olduğu, kişiliğinin oluşumunda etken olan olayları ve onun gücünü yenmeye çalışan karşı güçlerin aslında kim olduklarına tanık olacak bir yolculuğa çıkıyoruz. Wolverine’i yaratan hikayenin temellerine ve onu diğer güçlü mutantların karşısına çıkaracak güce nasıl sahip olduğunu görüyoruz. Yer yer karanlık, yer yer komedi öğeleri de içeren, özünde dramatik, aksiyon ve sürpriz dolu filmi izlerken Logan/Wolverine’in demirden bıçağına nasıl kavuştuğuna ve nasıl olup da üzüntü dolu bir hayata sürüklendiğine de tanık oluyoruz.

Filmde Hugh Jackman'a, Ryan Reynolds, Liev Schreiber, Taylor Kitsch, Dominic Monaghan, Lynn Collins ve Danny Huston eşlik ediyor. Gavin Hood’un yönettiği filmin konusu şöyle...

Logan Kanada Rockies dağlarında ağaç kesme işi yaparken bir yandan da karanlık geçmişine dair bir teselli aramaktadır. Hayatta ilk kez sevgiyi bulduğu ve bir öğretmen olan Kayla ile düzgün bir yaşam sürmektedir. Bu ilişki Logan’ı geçmişten kalma yaralarını silmeye iter.

Mutant hayatı yaşayan Wolverine, kız arkadaşının da ölümüyle intikam duygusuyla dolar ve Victor Greed’ten (Sabertooth) intikamını almak için çok gizli bir program olan Weapon X ‘e katılır. Böylece yolu Stryker ile yine karşılaşacaktır. Programa katılmayı önceden reddeden Wolverine, Sabretooth'un kız arkadaşı Silver Fox'un öldürmesi üzerine katılmayı kabul eder. Kendisini yenilmez hale getirecek Adamantium metalinin vücuduna enjekte edilmesiyle Wolverine’in intikam macerası başlar.

Bu hafta vizyona giren yeni filmler...

Yönetmen: Gavin Hood
Senaryo: David Benioff, Len Wein
Oyuncular: Hugh Jackman, Ryan Reynolds, Liev Schreiber, Dominic Monaghan
Görüntü Yönetmeni: Donald McAlpine
Kurgu: Nicolas De Toth, Megan Gill
Kostüm: Mitchell Ray Kenney
Müzik: Harry Gregson-Williams
Ses: Jason King
Tür: Aksiyon, fantastik, 120 dk.
Yapım: ABD 2008
Yapımcı: Kevin Feige, Hugh Jackman, John Palermo
Yapım: 20th Century Fox
İnternet Sitesi: http://www.x-menorigns.com
Fragman: http://www.x-menorigns.com