Paramparça dizisi neden bu kadar sevildi? 10 maddede işin kimyası

Star TV'nin yeni dizisi Paramparça, sezon ortasında ekrana gelmesine rağmen pazartesi akşamlarının yeni fenomeni oldu. Peki dizi neden bu kadar tutuldu?

Haberler - NTV Haber 25.12.2014 - 08:41

Paramparça dizisi neden bu kadar sevildi? 10 maddede işin kimyası

Star TV’nin Pazartesi akşamlarına damga vuran dizisi ‘Paramparça’ ilk bölümünden itibaren seyirciyi avucunun içine aldı.

Sezon ortasında ekrana gelmesine rağmen ‘Paramparça’, şimdiden pazartesi akşamlarının yeni fenomeni oldu. Yönetmenliğini Cevdet Mercan’ın üstlendiği dizinin senaryosunda ise Yıldız Tunç'un imzası var. Dizi aslında bir Güney Kore dizisinden uyarlama.

Star’ın Paramparça’sı aynı zamanda son dönem tüm projelerinde talihsizlik yaşayan Nurgül Yeşilçay'ın talihinin döndüğü dizi olarak da konuşuluyor. Güzel oyuncunun Sensiz Olmaz, Bebek İşi, Cİnayet gibi dizileri reyting kurbanı olup yayından kaldırılmıştı. Peki bu dizinin bu kadar başarılı olmasının sebebi ne?..

İşte Paramparça'nın ekrandaki başarısının sırları:

1. Her şeyden önce dizinin ana teması ilgi çekici: Soyadları çok benzediği için hastanede karışan bebekler var: Hazal ve Cansu... İkisi de farklı sosyal statülere sahip ailelerde büyüyorlar. Kızlardan birinin ailesi zengin, diğeri ise kıt kanaat geçiniyor. Gerçek yıllar sonra ortaya çıkıyor ve her iki ailenin de hayatı sarsılıyor.

2. Siyah-beyaz dönemden bu yana Yeşilçam filmlerinin vazgeçilmez unsurlarından biri zengin çocuk ve fakir kız; ya da tam tersi zengin kız ve fakir oğlan teması bu dizide harika işleniyor.

3. Erkan Petekkaya'nın oynadığı Cihan, zengin ve nüfuzlu bir aile babası. Yalıda oturuyor, iki çocuğu var. Cihan karakterinin karısı Dilara'yı Ebru Özkan canlandırıyor. O da zengin bir kadın. Yoga egzersizlerini aksatmıyor. Bakımlı,sabah yataktan kalktığında bile saçları yapılı makyajı tamam. Boş vakitlerinde yardım vakıflarında çalışıyor

4. Nurgül Yeşilçay'ın oynadığı Gülseren karakteri ise Almanya'ya gidip kendisini unutan hayırsız eşi tarafından bir kenara atılmış. O da kendinde güzel görünmeye çalışıyor. Yoksul, anlaşamadığı görümcesinin yanına sığınmış.

5. Bu iyi karakterlere hayatı zindan edecek biri olmadan olmaz. İşte bu karakteri de yani Alper'i de Cemal Hünal canlandırıyor. Alper, aslında aileden zengin ama servetini eritmiş. Hırslı ve küçük ortağı olduğu halde Cihan'ın kuyusunu kazmaya çalışıyor.

6. Bir kötü karakter de 'esas kız'a lazım. Bu görevi de Nursel Köse'nin canlandırdığı Keriman yerine getiriyor. Keriman, Gülseren'in görümcesi. Kardeşinin Almanya'dan gönderdiği paraları Gülseren'dan gizliyor üstelik ona da "paraları kızın için harcadım" diyor. Gülseren'e hayatı zindan ediyor.

7. Dizide gözünü zengin olma ve sınıf atlama hırsı bürümüş genç kız ise Alina Boz. Gülseren'in kendi kızı sandığı Hazal bir kenar mahallede maddi güçlüklerle yaşamasına karşın gözü yükseklerde. İşte bu hırslarını gerçek annesi Dilara ortaya çıkınca biraz da olsa gideriyor. Dilara'nın aldığı pahalı hediyeler başını döndürüyor. Kendisini büyüten Gülseren'e hemen sırtını dönüyor.

8. Dizide Gülseren'in kızı olan ancak Dilara'nın kızı sanarak büyüttüğü Cansu ise yaşadığı zengin hayata rağmen çok daha mütevazı. Gerçek annesinin kim olduğunu öğrenince onunla yakınlık kurmaya çalışıyor. Cansu babasına babası da ona kelimenin tam anlamıyla aşık. Cansu bütün sıkıntılarını babasına sarılarak hafifletmeye çalışıyor.

9. Paramparça’da ana karakterler arasındaki yanlış anlaşılmalar dizinin tansiyonunu yüksek tutuyor. Gülseren ile Cihan aslında zamanla birbirlerinden hoşlanmaya başlasalar da bunun farkında bile değiller. İkisi de kızlarını kaybetmek istemiyor ve bu yüzden sık sık tartışıyorlar.

10. Dizini enteresan karakterlerinden biri de: Duyarsız koca... Gülseren'in daha lisedeyken severek ve kaçarak evlendiği Özkan, Almanya'ya gittikten sonra ailesini tamamen unuttu. Tolga Tekin'in canlandırdığı bu karakter Almanya'da cezaevine girip zorda kalınca ablasını arayıp yardım istedi.

Sayfa Yükleniyor...