16 yaşında kalbine yenildi

Genç sporcu, güreş turnuvasında yaptığı maçtan bir süre sonra fenalaştı ve hayatını kaybetti.

30.12.2010 - 12:24

16 yaşında kalbine yenildi

Ödemiş Endüstri Meslek Lisesi güreş takımında yer alan 16 yaşındaki Okan Alabıçak, dün, Buca Afetevleri Spor Salonu'nda devam eden okullararası il birinciliği karşılaşmalarında yarı final maçında rakibini yendikten sonra tribünde arkadaşlarıyla sohbet etmeye başladı. Bu sırada annesi ile telefonda görüşen Okan, birden fenalaşarak hayatını kaybetti.

İzmir Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'nda yapılan otopsi raporuna göre; Alabıçak'ın ölüm nedeninin kalp krizi olduğu belirlendi.

SAĞLIK PROBLEMİ YOKTU
Alabıçak'ın dayısı Taner Yumuşak, yeğeninin hiç bir rahatsızlığının bulunmadığını, ailede sadece dedesi ve amcasında kalp problemi olduğunu söyledi.         

Müsabakalar öncesi rutin kontrollerin yapıldığını, herhangi bir sorunla karşılaşılmadığını belirten Yumuşak, ''Okan, 7 yıldır güreş yapıyordu. İdeali güreşte çok daha başarılı olmaktı. Her şeyin üstesinden gelen bir çocuktu, heyecan yaptı herhalde. Çünkü hocası da bir sağlık problemi olmadığını söylüyordu'' dedi.         

Genç sporcunun cenazesi yakınları tarafından memleketi Ödemiş'e götürüldü.        

Alabıçak için Ödemiş Endüstri Meslek Lisesi'nde tören yapılacak ve cenazesi ikindi namazının ardından toprağa verilecek.        

Alabıçak, güreşte Türkiye ikinciliği var.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...