27 yıl sonra gelen gerçek

Kıbrıs Rum kesiminde beş dakika arayla dünyaya gelen iki kız bebek yanlış aileye verildi. Gerçek 27 yıl sonra ortaya çıktı.

Anadolu Ajansı 18.04.2012 - 17:06

27 yıl sonra gelen gerçek

Kıbrıs Rum kesiminin Limasol şehrinde , beş dakika arayla dünyaya gelen iki kız bebek doğum kliniğindeki yetkililerin ihmali sonucunda yanlış ailelere verildi.

Olay bugün 27 yaşında olan kızlardan birinin DNA testi ısrarı sonucu ortaya çıktı.

Kızlardan biri, 16 yaşındayken yaptırdığı bir kan testinde kan grubunun ebeveynleriyle uyuşmadığını öğrendi. Bunun üzerine şüpheye kapılan genç kız, ebeveynlerinin biyolojik ebeveynleri olmadığına dair kuşku duymaya başladı.

Dört yıl boyunca bu şüpheyle yaşayan genç kız, 20 yaşında üniversite kaydı için gereken kan testlerini yaptıracağı zaman, annesine de DNA testi yapılması için ısrar etti.

Yapılan test sonucunda genç kızın annesiyle DNA’sının uyuşmadığı tespit edildi.

Uzun bir süre araştırma yapan genç kız sosyal paylaşım sitelerine de başvurdu. Yaptığı araştırmalar sonucunda 27 yıl önce dünyaya geldiği klinikte, başka bir bebekle karıştırılıp, yanlış aileye verildiğini öğrendi.

Daha sonra, karıştırıldığı diğer bebek olan ve şimdi onun gibi 27 yaşında olan kıza ulaştı ve gerçeği anlattı.

Yaşadıkları karşısında neye uğradıklarını şaşıran aileler soluğu bebeklerini dünyaya getirdikleri kliniğin yanında aldı.

Yetkilere olayın nasıl meydana geldiğini ve doğru olup olmadığını soran aileler, birbirlerinin bebeklerini büyüttüklerini öğrendiklerinde büyük bir şok yaşadılar.

Aileler gerçeği öğrendikten sonra bir araya gelerek birlikte vakit geçirdiler.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...