37 yıl boyunca yalan söyleyerek 1.5 milyon TL kazandı

Şizofren olduğu iddiasıyla 37 yıl boyunca devletten maddi yardım alan kadının yalanı hakkında başlatılan soruşturmanın ardından gün yüzüne çıktı.

Haberler - ntv.com.tr 06.10.2015 - 10:58

37 yıl boyunca yalan söyleyerek 1.5 milyon TL kazandı

ABD'nin Teksas eyaletinde yaşayan 53 yaşındaki Doreen Mitchell, zihinsel sorunlar yaşadığı gerekçesiyle 1978'den beri devletten yaklaşık 500 bin dolar (1.5 milyon TL) yardım aldı. 

16 yaşından beri şizofren olduğunu iddia eden ve eyalet yetkililerini kandırmayı başaran kadının yalanı, hakkında açılan soruşturma ile gün yüzüne çıktı. 

37 yıl boyunca sürdürdüğü yalanı sayesinde bir servetin sahibi olan kadını mercek altına alan yetkililer, Mitchell'in iddia ettiğinin aksine günlük hayatını hiçbir engel yaşamadan sürdürdüğünü saptadı. 

27 ve 29 yaşındaki oğullarını da bu yalana dahil eden 53 yaşındaki kadın hakkında soruşturma başlatıldı ve ailenin 3 üyesi dolandırıcılık iddiasıyla gözaltına alındı. 

Önümüzdeki haftalarda hakim karşısına çıkacak olan ailenin haksız yere elde ettiği 500 bin doları iade etmesinin yanı sıra hapis cezasına da çarptırılması bekleniyor.  

Sayfa Yükleniyor...