Samsun'un Alaçam ilçesinde bir kişi, kolonya şişelerine olan ilgisinden dolayı 40 yıldır biriktirdiği 2 bin 500'ün üzerinde kolonya şişesini evinde sergiliyor.

Alaçam'ın Fatih Mahallesi'nde oturan ve geçimini çiftçilikle sağlayan 5 çocuk babası 67 yaşındaki Necmi Hopaç, 40 yıl önce hobi olarak başladığı kolonya şişesi biriktirme alışkanlığını bugün de sürdürdüğünü söyledi.

Biriktirdiği kolonya şişelerini evinde sergilemeye başladığını belirten Hopaç, şöyle konuştu: "40 yıl önce hediye edilen bir kolonya şişesini beğenince böyle bir hobi oluştu. Bir yakınımın hediye getirdiği bir şişe kolonya nedeniyle koleksiyon yapmaya başladım. Zaman içinde insanlar benim kolonyalara olan merakımdan dolayı kimisi boş şişe getirdi, kimisi de hediye olarak çeşitli kolonyalar getirdi. Ancak çoğunu da ben çeşitli illerden satın aldım. Bu gün 2 bin 500'ün üzerinde kolonya şişesi var. Bunları evimin bir odasında sergiliyorum."

Hopaç, gittiği yerden mutlaka bir şişe kolonya aldığını, yurt dışından veya il dışından gelen konuklarının da bu alışkanlığını bildikleri için kolonya getirdiklerini söyledi.

Evinde eşinin kolonya biriktirmesini ilk zamanlar istemediğini belirten 56 yaşındaki Zennure Hopaç ise zamanla kendisinin de eşine destek olduğunu ve ona yardımcı olmaya çalıştığını kaydetti.