450 çift topuklu ayakkabı çaldı

Tokyo polisi, bir ‘hostes kulübü’nden ayakkabı çalmakla suçlanan adamın odasına yaptığı baskında 450 çift çalıntı topuklu ayakkabı buldu.

30.01.2014 - 10:20

450 çift topuklu ayakkabı çaldı

Japonya’nın başkenti Tokyo’da polis, oldukça ilginç bir hırsızlığı ortaya çıkardı. Geçtiğimiz Kasım ayında polise, Ginza bölgesindeki bir hostes kulübünden 14 çift topuklu ayakkabı çalındığı şikayeti geldi.

Araştırmalar sonucu hırsızlığın 28 yaşındaki Sho Sato adlı bir adam tarafından gerçekleştirildiği ortaya çıktı. Genç adamın yaşadığı kiralık odaya baskın yapan polis, içeride toplam 450 çift çalıntı topuklu ayakkabı ile karşılaştı.

Gizlice girdiği kulübün soyunma odasından topuklu ayakkabı çalan Sato, polise verdiği ifadesinde, ‘soyunma odasındaki dolaplar benim için tam bir hazineydi’ dedi. Topuklu ayakkabı çalmaktan zevk alıyorum, ama kullanılmamış eşyalara karşı bir ilgim yok’ diyen Sho Sato’nun işsiz olduğu da ortaya çıktı.

Sato’nun şimdiye kadar çalmış olduğu 450 çift topuklu ayakkabıya el koyan polis, ayakkabıların sahiplerini bulmaya çalışıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...