Bir yılı daha geride bırakacak olmanın hüznü ile umutla beklenen yeni bir yılın heyecanının iç içe geçtiği 2010'un son günlerini yaşarken, 2011'e sevdikleriyle farklı bir ortamda girmek isteyenler için 5 yıldızlı otellerde pek çok alternatif var. İşte yılbaşının birbirinden zengin programları ve fiyatları:

CEYLAN INTERCONTINENTAL'DE SARAY MUTFAĞI VE FASIL
Ceylan Intercontinental Otel'de Osmanlı Saray Mutfağı ile geleneksel Türk lezzetlerini çağdaş bir yorumla harmanlayan Safran Restoran, 5 ayrı lezzetten oluşan yeni yıl menüsünü limitsiz yerli içki ve fasıl müziği eşliğinde sunuyor. Safran Restoran'daki yılbaşı programının kişi başı ücreti KDV hariç 395 TL.

Otelin barında düzenlenen yılbaşı programına ise dört ayrı lezzet ve limitsiz yerli içkiden oluşan set mönü, Boğaz'ın manzarasının yanı sıra saat 19:30-23:00 arası canlı DJ performansı, 23:00-02:30 arası ise DJ, perküsyon ve saksafonun mükemmel birleşimi eşlik edecek. City Lights Bar'daki yeni yıl yemeğinin ücreti kişi başı KDV hariç 450 TL olarak belirlendi. Yemeksiz olarak bardaki yılbaşı programına giriş ücreti, limitsiz ise yerli içki dahil kişi başı KDV hariç 210 TL.

Ceylan Intercontinental Otel'de yılbaşı için bir veya iki gecelik konaklama paketi alternatifi de sunuyor. Boğaz manzaralı çift kişilik standart odada konaklama, balo salonunda dört ayrı lezzet ve limitsiz yerli içkiden oluşan ''Gala Yemeği'' ayrıca yeni yılın ilk sabahı için The Brasserie'de brunch keyfinin de dahil olduğu bir gecelik konaklama paketi çift kişi KDV hariç 499 avro, iki gecelik konaklama paketi çift kişi için KDV hariç 699 avro.

Kişi başı ücreti KDV hariç 295 TL olan Yılbaşı Balo Yemeği ise otelin balo salonunda, dört ayrı lezzet ve limitsiz yerli içkiden oluşan bir mönü ve saat 20:00-02:00 arasında Çağman Orkestrası eşliğinde gerçekleştirilecek. Ceylan Intercontinental oteldeki tüm yılbaşı programlarından 0-6 yaş ücretsiz, 6-12 yaş yüzde 25 indirimli faydalanabilecek.

DEDEMAN OTEL'DE CANDAN ERÇETİN KONSERİ
Dedeman İstanbul, güzel bir yılbaşı gecesi için misafirlerine 31 Aralık akşamı Candan Erçetin'in sahne alacağı keyifli bir program ve o geceye özel farklı seçenekler hazırladı.

31 Aralık gecesi konaklama ve ertesi gün 'Yeni Yıl Brunch'ının dahil olduğu program KDV dahil 149 avrodan başlayan fiyatlarla misafirlerini bekliyor.

ÇIRAĞAN PALACE KEMPİNSKİ'DE YENİ YILA CAZLA GİRİYOR
Yılın en heyecanlı başlangıç dönemini unutulmaz kılmak için birbirinden çeşitli programlar hazırlayan oteller arasında yer alan Çırağan Palace Kempinski de Laledan Restoran'da 24 ve 25 Aralık'ta sunulacak 'Noel akşam yemeği'nde fırında hindi başta olmak üzere 4 çeşit yemekten oluşan bir ziyafet misafirleri bekliyor. Noel yemeğinin ücreti kişi başı 165 TL.

Laledan Restoran'da 31 Aralık gecesi canlı caz Trio performansı ilerleyen saatlerde yerini DJ eşliğinde dans müziğine bırakacak. Izgara deniz tarağı, ıstakoz, ördek ciğeri veya ağır ateşte pişirilmiş kuzu sırtı gibi lezzetlerden oluşan sekiz aşamalı set menü kişi başı içecekler hariç, KDV dahil 360 TL.

Tuğra Restoran'da yeni yıl eğlencesi caz kuarteti ile başlayacak ve yılın son dakikalarından itibaren dans müziği ile devam edecek. Osmanlı usulü Porcini mantarlı mantı, ızgara Çanakkale ahtapotu, tavada kalkan balığı ve fırınlanmış Gönen kuzu kaburga gibi zengin bir menünün sunulacağı bu programın kişi başı ücreti içecekler hariç, KDV dahil 420 TL.

Gazebo Lounge'da yılbaşı akşamı için misafirlere deniz ürünleri ve Fas mutfağına özgü spesiyallerle renklenen, canlı piyano ve saksafon müziği eşliğinde açık büfe sunulacak. Bu alternatifin ücreti ise kişi başı içecekler hariç, KDV dahil 330 TL.

BOĞAZ MANZARALI ODADA YILBAŞI 7 BİN AVRO
Çırağan'da Superior Boğaz manzaralı odada 2 gece konaklama sunan yeni yıl paketini tercih edenler günlük VIP ikramlarından, günlük açık büfe kahvaltıdan, Laledan Restoran'da Yeni Yıl Gala Yemeği ve sarayda Yeni Yıl Brunch'ından faydalanacaklar. 30 Aralık 2010 - 2 Ocak 2011 tarihleri arasında geçerli olan paketin çift kişilik fiyatı KDV hariç 1600 avro.

4 gecelik 'sultan suit paketi'ne, dünyanın en görkemli suitlerinden olan 375 metrekarelik sultan suitte yılbaşı gecesi konaklama, VIP butler servisi, suitte yılbaşı akşamı 8 kişiye kadar servis edilebilecek akşam yemeği, 2 kişilik yılbaşı brunchı, maybach limuzin ile gidiş-dönüş havaalanı transferleri, 31 Aralık akşamı Tuğra Restoran'da servis edilecek yeni yıl akşam yemeği (6 misafir için, içecekler hariç) veya suitte servis edilecek limitsiz yerli içki eşliğinde kokteyl büfesi (10 misafir için), 1 Ocak sabahı sarayda alınacak yeni yıl brunchı (6 kişi için, içecekler hariç) dahil. Ayrıca yeni yıla dinlenmiş ve zinde girmek için suitte çift masajının da dahil olduğu bu paketin bedeli KDV hariç 7 bin avro.

GRAND HYATT OTEL'DE BİR LAS VEGAS EFSANESİ
Grand Hyatt Otel, 31 Aralık gecesi Las Vegas'ın en ünlü şovlarından biri olan efsanevi 'The Rat Pack Show', Keremcem, Gökhan Abur ve İpek Dinç'in performansları ile Türkiye'de ilk defa, 'yeni yıl gecesi gala yemeği'nde sergilenecek. Otelin balo salonundaki yılbaşı galası, 4 aşamalı set menüden oluşan akşam yemeği, limitsiz yerli içki ve saat 02:00'den sonra Gossip Bar'da 'late night party' KDV dahil kişi başı 350 TL.

Otelin Agora Restoran'da yılbaşı programı ise yeniyılı''Alaturka'' bir şekilde kutlamak isteyenlere hitap ediyor. Saat 20:00–01:00 arasında, Türk mezeleri, kebaplar ve mevsiminde taze deniz ürünlerinden oluşan bir büfe ve farklı enstrümanlardan oluşan bir fasıl orkestrası ve dansöz alaturka geceye eşlik edecek. Gecenin ilerleyen saatlerinde Gossip Bar'da Türkçe pop ile canlı DJ performansı sabahın ilk saatlerine kadar devam edecek. Agora'da yeni yıl büfesi, Gossip Bar'da sabaha kadar eğlence, KDV ve limitsiz yerli içki dahil, kişi başı 275 TL.

Açelya ve Jeyan'ın canlı performanslarıyla hareketlenecek Wine Lounge, misafirlerini 70'ler, 80'ler ve 90'ların unutulmaz şarkılarıyla, coşkulu bir yeni yıl kutlamasında ağırlamaya hazırlanıyor. Çeşitli kanape; şarküteri, risotto ve çikolata istasyonlarından yapılacak ikramların sunulacağı mekanda, parti sabahın ilk ışıklarına kadar devam edecek. Wine Lounge'ta Açelya ve Jeyan'ın performanslarıyla yeni yıl programı, KDV ve limitsiz yerli içki dahil, kişi başı 225 TL.

Grand Hyatt Otel'de 31 Aralik gecesi iki kişi konaklama, kahvaltı dahil, KDV hariç, Grand Deluxe odalarda 180 avro, 2 kişi icin ''The Rat Pack Show'' dahil iki kişi konaklama kahvaltı dahil, KDV hariç, Grand Deluxe odalarda 500 avro, Agora Restoran'daki 2 kişi için yılbaşı programı dahil iki kişi konaklama, kahvaltı dahil, KDV hariç, Grand Deluxe odalarda 430 avro.

SWİSSOTEL ÇOCUKLAR İÇİN İDEAL
Swissotel de yılbaşı için birbirinden farklı menüleriyle yılbaşı gecesi konuklarını bekliyor. Özel menü, canlı müzik ve sürpriz eğlenceden oluşan Gaja Restoran'daki yılbaşı programı içecekler hariç KDV dahil 400 TL. Yılbaşında Cafe Swiss Restorantı tercih edenler, çok çeşitli uluslararası tatları, canlı müzik eşliğinde alacaklar. Limitsiz yerli içecek dahil olduğu bu programın fiyatı KDV dahil kişi başı 350 TL.

İstanbul'un en eski Japon restoranlarından biri olma özelliğini taşıyan Miyako Restoran, zengin menüsü ile alışılmışın dışında bir yılbaşı gecesi geçirmek isteyenlerin alternatifi olacak. Canlı müzik eşliğindeki bu programda kişi başı ücreti 275 TL.

Les Ambassadeur Bar'da yeni yılın ilk dakikalarını yemek sonrası canlı DJ performansı eşliğinde geçirmek isteyenlerin ilk içecek dahil 100 TL giriş ücreti ödemeleri gerekiyor.

Gaja Sky Buz Bar bir parti atmosferinde havai fişek gösterisi ile unutulmaz bir yılbaşı gecesi yaşatma sözü veriyor. Saat 23:30 itibariyle başlayacak ve ilk standart içeceğin dahil olduğu canlı DJ ve havai fişek gösterisinin fiyatı kişi başı KDV dahil 70 TL.

Swissotel, yılbaşı akşamını çocukları ile birlikte geçirmek isteyenleri de unutmadı. Çocuklar, kendileri için özel olarak hazırlanan oyun odasında deneyimli eğitmenler eşliğinde keyifli vakit geçirecekler. Çeitli oyuncaklar ile dekore edilen çocuk odasında çocuklar için özel açık büfe kurulacaktır. Çocuklar için özel uyuma odası da hazır olacak. Çocuk için hazırlanan program saat 19:00–02:00 arasında ve kişi başı fiyatı KDV dahil 125 TL.

MÖVENPICK HOTEL'DE YENİ YILA BAŞLANGIÇ
Mövenpick Hotel Istanbul, 2011'e lezzetli ve eğlenceli bir başlangıç için keyifli yılbaşı programları hazırladı. Azzur Restoran'da romantik bir yılbaşı kutlamasında özenle hazırlanan gurme lezzetlerin yer aldığı yılbaşı yemeğine canlı müzik eşlik edecek.

Bu programı tercih edenler mum ışığındaki romantik yemeğin ardından DJ'in hareketli ritimleriyle 2011 yılına dans ederek girecek. 31 Aralık akşamı saat 19:30-02:00 arasında düzenlenecek olan limitsiz yerli içkinin dahil olduğu yılbaşı yemeğinin fiyatı kişi başı KDV dahil 269 TL.

Mövenpick Hotel yeni yılı farklı bir ortamda karşılamak isteyenler için özel yılbaşı konaklama paketleri de sunuyor. 31 Aralık tarihinde superior odada iki kişi konaklama, Azzur Restoran'da yılın ilk kahvaltısı, fitness center, kapalı havuz, sauna ve jakuzinin ücretsiz kullanımını içeren paket, gece başı fiyatı KDV hariç 150 avro. İki kişilik yılbaşı yemeğinin de dahil olduğu konaklama paketi ise gece başı KDV hariç 395 avro.

ERESİN HOTEL'DE DANSÖZLÜ EĞLENCE
İspanyol Hotel zincirlerinden biri olan Barcelo Topkapı Eresin Hotel yılbaşı gecesine özel şefin özel yeni yıl menüsü, yeni yıl kokteyli, limitsiz yerli içki, yerli şampanya, orkestra ve DJ, dansöz gösterisi dahil geniş bir program hazırladı. Bu programın kişi başı ücreti KDV dahil 120 avro.

Noel'e özel 24 Aralıkta Noel özel akşam yemeği ve 25 Aralıkta öğle yemeği hotelin Picasso Restoranı'nda yapılacak. Ayrıca Barcelo Eresin Topkapı Hotel, 01-29 Aralık tarihleri arasında şirketlere özel yeni yıl partileri DE organize ediyor.