13 aylıkken Los Angeles’ta bir restorandan kaçırılan Amber Nicklas’ın adı ve doğum tarihi kaçıranlarca değiştirildi. Ayrıca şüphe çekmemesi için okula da gönderilmedi.

Geçen Çarşamba akşamı ise polis 7 yaşındaki kızı, Arizona’da Los Angeles’tan 600 km uzakta bir medyumun evinde buldu. Kadın önce çocuğu evlat edindiğini söyledi ancak resmi belgeleri gösteremeyince göz altına alındı.

ÇOK MUTLUYDU
Los Angeles Şerif Departmanından Patrick Maxwell, “Çocuk gayet sağlıklı, iyi bakılmış, iyi beslenmiş görünüyordu ve çok mutluydu” dedi ve ekledi:

“Okula gönderilmemesinin dışında çocuk normal bir hayat yaşamıştı. Bir odaya kilitlenmemişti ya da çocuğa kötü davranılmamıştı.”

FİLM GİBİ BİR KAÇIRMA
Amber daha önceden zaten evlatlık olarak verilmişti. Kaçırıldığı gün üvey annesi ve gerçek annesi mahkeme kararıyla bir restoranda buluşmuşlardı. Ancak çocuğun 3 teyzesinden ikisi üvey anneyi oyalarken, üçüncü teyze de çocuğu kaçırmış ve kayıplara karışmıştı. Diğer iki teyze ise tutuklanmıştı.

Komiser Maxwell çocuğun Arizona’ya nasıl gittiğini ve kendisiyle hiç alakası olmayan ebeveynlerle nasıl yaşamaya başladığını öğrenmeye çalıştıklarını söyledi.

ANNESİ GELMEYECEK
Ancak komiser; “Gerçek annenin çocuğu görmeye geleceğini bile sanmıyorum ve bu beni gerçekten üzüyor” dedi.

Ayrıca Komiser Maxwell; çocuğa bu yaşına kadar bakan ailenin, çocuğun kaçırılması olayına dahil olmadılarsa, herhangi bir ceza almayacaklarını da bildirdi.