A.Jolie: Darfur'da bir insanlık dramı yaşanıyor

Ünlü oyuncu Angelina Jolie, Darfur'da yaşanan olayları  Time'da yayınlanan makalesinde, insanlık dramı olarak değerlendirdi.

Haberler - Anadolu Ajansı 09.06.2009 - 11:16

A.Jolie: Darfur'da bir insanlık dramı yaşanıyor

Angelina Jolie’den Darfur makalesi: "Orada bir insanlık dramı yaşanıyor. Çocuklara bile tecavüz ediyorlar. Ve binlerce insanlar adalet bekliyor."

Yaşananlardan Sudan Devlet Başkanı Ömer El-Beşir’i sorumlu tutan Oscarlı oyuncunun Time’daki makalesi, Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) Başsavcısı Luis Moreno Ocampo’nun Darfur raporunu BM Güvenlik Konseyi üyelerine sunduğu gün yayımlandı.

Jolie yazısında, Sudan’ın Darfur bölgesinde milyonlarca kişinin yerinden yurdundan edildiğini, yüz binlerce kişinin öldürüldüğünü ve tüm bu felaketlerin odağında Devlet Başkanı El-Beşir’in bulunduğunu savundu.

Raporun sunulduğu günün adalet tarihi açısından önemli bir an olduğunu yazan Jolie, Güvenlik Konseyi üyelerinin Darfur’da yaşanan dramı durdurmak için harekete geçmesi gerektiğini de kaydetti.

AYRILIK MI NİKÂH MI?

Bu arada Jolie ile Brad Pitt’in ilişkisi hakkında çelişkili iddialar ortaya atılıyor. Hindistan kökenli "webindia123. com" sitesi, Angelina Jolie’nin, Pitt’in ısrarları karşısında sonunda pes ettiğini ve yaz sonunda nikâh yapacaklarını iddia etti. Fakat İngiliz Daily Mail gazetesinin haberi bunun tam tersi bir tablo ortaya koyuyor. Gazeteye göre, çiftin arası öyle bozuk ki odalarından sonra bu kez evlerini de ayırdılar.

Sayfa Yükleniyor...