İstanbul 1. Fikri Sınai Haklar Hukuk Mahkemesinde talimatla tanık olarak ifadesi alınan ifadesi alınan Şenses, şikayetçi Işık Oktay'ın kendisine ait olduğunu iddia ettiği ''Bir zamanlar bir yar vardı bakmaz oldu yüzüme'' adlı eseri bestekar Muzaffer Özpınar'ın kendisine 1959 yılında verdiğini anlatarak, bu eserin Özpınar'a ait olduğunu ve 1966 yılında çıkardığı plakta okuduğunu söyledi. 

Şikayetçi Oktay'ı hiç tanımadığını ve ismini ilk defa duyduğunu anlatan Şenses, kendisinin sanatçı olarak tanınmasında Özpınar'a ait bu eserin çok katkısının olduğunu kaydetti. 

Şenses, dava konusu eseri plaklarında yer verdiği zaman bu eserin Muzaffer Özpınar'a ait olduğunu yazdıklarını dile getirerek, söz konusu eseri dönemin bazı sanatçılarının da seslendirdiğini belirtti. 

Şenses ifadesini tamamlamasının ardından mahkeme hakimi ''Umarım sizi uzun yıllar daha dinleriz'' demesi üzerine Şenses de hakime teşekkür etti. Şenses, avukatıyla birlikte ayrıldığı adliyeden basın mensuplarının sorularını yanıtsız bıraktı. 

Şikayetçi Işık Oktay'ın Ankara Fikri Sınai Haklar Hukuk Mahkemesinde sanatçı Adnan Şenses'in 1966 yılında söylediği ''Bir zamanlar bir yar vardı bakmaz oldu yüzüme'' adlı eserin sözlerinin kendisine ait olduğu iddiasıyla dava açtığı öğrenildi.