Adriano davadan kurtuldu

Brezilya'da geçen yıl bir polis helikopterinin düşürülmesinden sorumlu tutulan, uyuşturucu kaçakçılığı yapan bir çetenin liderine yüklü miktarda para aktarmakla suçlanan Brezilyalı futbolcu Adriano hakkında dava açılmayacak.

07.08.2010 - 13:29

Adriano davadan kurtuldu

Brezilya basınındaki haberlere göre polisin birkaç aydır yürüttüğü soruşturmanın tamamlanmasının ardından, Adriano hakkında dava açılmasına gerek olmadığına karar verildi.        

Komiser Luiz Alberto Andrade, İtalya'nın Roma takımına transfer olan Adriano'nun, ''FB'' lakaplı uyuşturucu kaçakçısı Fabiano Atanasio da Silva ile ilişkisi olduğuna dair yeterli kanıt bulunamadığını söyledi.        

Adriano, Da Silva'ya 27 bin avro göndermekle suçlanıyordu. Polise göre, uyuşturucu çetesinin lideri Da Silva, geçen yıl Ekim ayında adamlarına rakip çeteyle çatışma emri verdi. Çatışma sırasında bölgeye gelen bir polis helikopteri düşürüldü ve 3 polis öldü. Çetelerin farklı mahallelerde çatışmasına polis de müdahale etti ve bu çatışmalarda bir haftada 40 kişi hayatını kaybetti.        

Polis, henüz yakalanamayan Da Silva'nın, Adriano'nun doğup büyüdüğü Vila Cruzeiro bölgesinin denetimini elinde bulundurduğunu bildirdi.       

Adriano ifadesinde ''FB''nin kendisinden para istediğini kabul etmiş, ancak bu paranın kendisinin doğup büyüdüğü gecekondu mahallesindeki çocuklar için düzenlenen bir karnaval için istendiğini belirtmişti.
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...