Ahmet Kaya faturası ona kesildi

Bazı Kürt örgütleri, Ebru Gündeş’in İsveç’teki konserinin iptal edilmesini istiyor. Nedeni ise sanatçının, 1999’daki Magazin Gazetecileri Derneği gecesinde Ahmet Kaya’ya çatal fırlatılan masada oturması.

29.11.2010 - 12:14

Ahmet Kaya faturası ona kesildi

Ebru Gündeş’in, İsveç Devlet Tiyatrosu (Riksteatern) ile İsveç Türk Tiyatro Derneği’nin işbirliğinde, 22 Aralık’ta Stockholm’de konser vereceği ilan edildi. Ancak yoğun Kürt nüfusunun yaşadığı İsveç’teki bazı kişi ve Kürt örgütleri, konserin iptal edilmesi yönünde İsveç Devlet Tiyatrosu’na baskı uygulamaya başladı.

Hürriyet gazetesinin haberine göre; bu grupların önümüzdeki günlerde sanatçıyı neden istemediklerini anlatan bir yazı kaleme alacakları ve bu yazının İsveç medyasında yer alacağı belirtildi.

Gündeş, 1999 yılında düzenlenen Magazin Gazetecileri Derneği Ödül Töreni’nde, Ahmet Kaya’ya çatal fırlatılan masada oturduğu için tepki çekmişti.

KONSER HENÜZ İPTAL EDİLMEDİ ANCAK...
İsveç Devlet Tiyatrosu’nun konseri iptal edip etmeyeceği konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

Ahmet Kaya ölmeden bir süre önce Stockholm’deki Solna Hallen salonunda yaklaşık 6 bin kişiye konser vermişti. Kaya hayranlarının, Gündeş’in konserinin iptal edilmemesi halinde, konser salonunun dışında gösteri yapabileceği tahmin ediliyor

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...