NTV

Albüm, Cannes'da beğenildi

Yaşam

Cannes Film Festivali'nde yarışan Albüm ilk sınavı atlattı. Film, sinema eleştirmenleri tarafından beğenildi.

İlişkili Haberler

Niyazi Gül Dört Nala, Soğuk, İçimdeki İnsan gibi filmlerde oynayan, Çifte Saadet dizisinin Perihan'ı Şebnem Bozoklu ve Murat Kılıç'ın başrollerinde yer aldığı Albüm, 69. Cannes Film Festivali'nin Eleştirmenlerin Haftası (Semaine de la Critique) adlı yan bölümünde yarışıyor.

ELEŞTİRİLER OLUMLU

Mehmet Can Mertoğlu'nun imzasını taşıyan filmin dünya prömiyeri de Cannes'da yapıldı. Gösterimin ardından filmle ilgili olumlu eleştiriler gelmeye başladı. Ünlü Amerikan dergisi Variety'nin eleştirmeni Guy Lodge, Albüm için bir yazı kaleme aldı.

 Albüm'ün başrol oyuncusu Murat Kılıç, daha önce Cannes'da Jüri Büyük Ödülü’nü kazanan Bir Zamanlar Anadolu'da Polis İzzet rolünü canlandırdı. 
 Albüm'ün başrol oyuncusu Murat Kılıç, daha önce Cannes'da Jüri Büyük Ödülü’nü kazanan Bir Zamanlar Anadolu'da Polis İzzet rolünü canlandırdı. 

"TATMİN EDİCİ"

Derginin internet sitesi için yayınlanan yazıda film hakkında şu ifadelere yer verildi: "Mehmet Can Mertoğlu'nun kurguladığı aile hikayesi tatmin edici. Mertoğlu'nun trajik ve gülümseten filmi, basit bir olayın sıra dışı yanını göstererek izleyiciyi yakalıyor.

Yedi filmin yarıştığı Eleştirmenlerin Haftası'nın kazananı 20 Mayıs'ta açıklanacak. Çekimleri Antalya ve Kayseri'de yapılan film evlat edindiklerini gizlemeye çalışan bir çiftin hikayesini mizahi bir dille anlatıyor.

ETİKETLER