Alyansta kişiye özel tasarımlar gözde

Evliliğin en önemli ögesi alyansın son yıllarda çok değişik modellerde üretildiği, çiftlerin, alyansta kendi kişiliklerini yansıtan modelleri tercih etmeye başladığı bildirildi.

Anadolu Ajansı 31.03.2009 - 11:09

Alyansta kişiye özel tasarımlar gözde

Bursa Kuyumcular Odası Başkanı Rıdvan Şen, gelinlik gibi evliliklerin ''olmazsa olmazı'' olarak görülen alyansla ilgili birçok firmanın çok farklı tasarımlar hazırladığını söyledi.

Kuyumcuların artık alyans modellerini ve tasarımlarını takip etmekte zorlandığını ifade eden Şen, yoğun talep üzerine sipariş alyans üretimine de başlandığını belirtti.

Rıdvan Şen, sipariş alyansların el işçiliğiyle yapıldığına, bu nedenle fiyatlarda da çok ciddi artış olduğuna dikkati çekerek, ekonomik krize karşın alyans konusunda genç çiftlerin harcamadan kaçınmadığını söyledi.

Alyans fiyatlarının ortalama 125 ile 600 TL arasında değiştiğini, seçilen veya sipariş verilen modele göre maliyetin daha da artabildiğini kaydeden Şen, ''Alyans tasarımlarını kendileri yapan çiftlerin sayısında çok ciddi artış var. Gençler alyanslarının kendi stillerine, karakterlerine özgü olmalarını istiyor. Bu da fiyatlara yansıyor. Kararsız çiftler ise genellikle anne ve babalarının kullandığı düz alyansları tercih ediyor. Alyansta en çok yeşil ve beyaz altın tercih ediliyor'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...