Artvinli işçi, geçen yıl İngilizcesini geliştirmek için girdiği yabancı arkadaşlık sitesinde tanışıp aşık olduğu Tunuslu kadın ile geçen ay Tunus'ta 3 gün 3 gece süren, dün akşam da Artvin'de yapılan düğün törenlerinin ardından dünya evine girdi.

Artvin İl Özel İdaresi Düğün Salonunda düzenlenen törenle hayatını Tunuslu Olfa Bounouh (28) ile birleştiren Telat Alkan (40), Artvin'de yapımı devam eden Deriner barajında işçi olarak çalıştığını, çocukluktan beri ilgi duyduğu İngilizceyi öğrenmek için gayret gösterdiğini, zaman zaman yabancı arkadaşlık sitelerini ziyaret ederek, buralarda rastladığı kişilerle sanal ortamda görüşüp dili geliştirmeye çalıştığını anlattı.

Geçen yıl nisan ayında yine yabancı bir arkadaşlık sitesinde gezinirken Olfa'ya rastladığını, bir süre sohbet ettikten sonra sanal ortamdaki sohbete ertesi gün devam etmek üzere randevulaştıklarını, süreç içinde telefon ile de görüşmeye başladıklarını ifade eden Alkan, şunları söyledi:

''Olfa, Tunus'ta okuduğu üniversitede seçmeli ders olarak Türkçe eğitimi almış. Türkiye'ye, Türklere karşı büyük bir sempatisi olduğunu söyledi. Türkçe de bildiği için görüşmelerimizi zaman zaman Türkçe zaman zaman da İngilizce yaptık. Arkadaşlığımız ilerleyince birbirimize sevgi ve saygımız daha da arttı ve birbirimize aşık olduğumuzu fark ettik, ardından da evlenmeye karar verdik. Durumu ailelerimize anlattık. Çocukluğumdan beri yabancı uyruklu biriyle evleneceğimi söylediğim için kararım ailem için sürpriz olmadı. Kararımda yanımda olduklarını belirttiler, Olfa'nın Tunuslu olduğunu öğrenince bana daha da fazla destek verdiler.''

''TÜRKİYE VE TÜRKLERE KARŞI SEMPATİM VARDI''
Olfa Bounouh ise Telat Alkan ile ilk kez ziyaret ettiği arkadaşlık sitesinde tesadüfen tanıştığını dile getirerek, ''Türkiye ve Türklere karşı geçmişten beri sempatim vardı. Aileme Türkiye'den birisiyle arkadaş olduğumu ve onu çok sevdiğimi söyledim. Bir süre sonra da evlenmeyi düşündüğümüzü anlattım. Yabancı bir ülke ve Tunus'tan çok uzak olmasından dolayı ilk başlarda evlilik düşüncemize karşı çıktılar'' dedi.

Telat ile telefon ve sanal ortamda görüşmeye devam ettiklerini anlatan Olfa, ''Tanışmamızın üzerinden 5-6 ay geçmişti, Telat benim de onayımla Tunus'a geldi, ilk kez yüz yüze görüşme fırsatı bulmuştuk. Görüşmemiz sonunda evlilik kararımızın ne kadar doğru olduğunu bir kez daha anladık. Telat'ı ailemle de tanıştırdım. Telat'ı tanıdıkça onlar da çok sevdi ve evlenmemize izin verdiler'' diye konuştu.

Tunus'ta geçen ay 3 gün 3 gece düğün yaptıklarını dile getiren Olfa, ''Tunus'taki düğüne Telat'ın bazı akraba ve arkadaşları katılamamıştı. Mutluluğumuzu onlarla da paylaşmak için Artvin'de de düğün yaptık. Şu an herhalde dünyanın en mutlu insanları bizleriz'' dedi.