İlişkili Haberler

Geçirdiği psikolojik rahatsızlık nedeniyle evinden ayrılarak Büyükçekmece sahilinde yaşamaya başlayan Arda Kural'ın hayatı düzene girdiği öğrenildi.

Çekimleri Kırıkkale'nin Delice köyünde gerçekleştirilen Zade Baykara'nın “Nefrin El Turab” adlı filminde rol alan 36 yaşındaki oyuncu, "Artık sağlığıma kavuştum. Çok özlediğim film setlerine tekrar döndüm. Bu kez korku filminde oynuyorum. Hayranlarım benden korkacaklar" dedi.

YERLİ LEONARDO DICAPRIO

İlk olarak 1999’da “Eyvah Kızım Büyüdü” dizisinde Altay rolüyle kamera karşısına geçen ve bu dizide Leonardo DiCaprio'ya olan benzerliğiyle tanınan Kural, ikinci çıkışını 2003’te “Lise Defteri” dizisindeki Ediz rolüyle yaptı. Son olarak, 2005'te “Emret Komutanım” dizisindeki Posta Ferit rolüyle beğeni toplayan oyuncu, 2012 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi altına alındı. 2013’te taburcu olduktan sonra oyunculuğu bıraktığını söyleyen Kural, kararı hastayken verdiğinden dolayı tekrar yeni bir festival filmiyle döneceğini söyleyerek kararından vazgeçti.

SOKAKTA KALDI

Geçtiğimiz yıl, annesinin maddi sıkıntılar nedeniyle çıkmak zorunda kaldığı evin bahçesinde yaşamını sürdüren Kural’ı komşuları polise şikayet etmişti. Bir zamanların ünlü oyuncusunun bu dramı büyük yankı uyandırmıştı.

Daha sonra zor günler geçiren oyuncu hakkında pek çok iddia ortaya atılmış, son olarak Arda Kural'ın 25 gündür kayıp olduğu ve annesinin de onu aradığı söylenmişti.

Ancak bu iddialara, Arda Kural'ın yardımına koşan ve ihtiyaçlarıyla ilgilenen Büyükçekmece Belediyesi'nden açıklama gelmişti. Yapılan açıklamada, Kural'ın annesiyle evinde yaşadığı belirtilirken, "İlaçlarını kullanıyor ve sağlık durumu iyi" denilmişti.