Arif Sağ: Orhan Gencebay nefret suçu işliyor

Orhan Gencebay ile Arif Sağ arasındaki MESAM polemiği devam ediyor. Açıklamalarda bulunan Sağ, "Orhan Gencebay nefret suçu işliyor" ifadelerini kullandı.

24.05.2018 - 11:43 | Son Güncelleme : 24.05.2018 - 11:49

Arif Sağ: Orhan Gencebay nefret suçu işliyor

Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği'nde (MESAM) Arif Sağ ile Orhan Gencebay arasındaki kriz sürüyor. 31 Mayıs'ta yapılacak MESAM Başkanlık seçimleri hakkında Arif Sağ, açıklamalar yaptı.

73 yaşındaki Sağ şöyle konuştu: “Bütün bu olumsuzluklara rağmen kimse sesini çıkarmazsa oraya gideceğiz, belki orada engelleyecekler bizi, içeri almayacaklar ama bu oraya gitmeyeceğimiz anlamına gelmez. Hatta içeri girmesem dahi ben ve arkadaşlarım adaylığımızı devam ettireceğiz. Hukuksal anlamda ters bir şey çıkarırlarsa, B planını uygulayacağız. Bu bilinmelidir. Ben inanıyorum ki, her koşulda bu ekip kazanacak"

"Gencebay'ın bir dilekçesi var, orada karambole getirmeye çalışıyor işi. 'MESAM, etnik yapıyla yönetilecek bir yer değildir' diyor. Ne anlayacağım ben bundan? 'Burası böyle yönetiliyor' demek istiyor. Orhan Gencebay burada resmen nefret suçu işliyor, ayrımcılık yapıyor" dedi.

Sayfa Yükleniyor...