Arjantin mucize bebeği konuşuyor

Arjantin'de morgda 12 saat kaldıktan sonra yaşadığı farkedilen mucize bebek artık kendi yatağında uyuyabilecek. Ailesinin "mucize ışığı" adını verdiği bebek, 5 aylık yaşam savaşından sonra hastaneden taburcu edildi.

NTV Haber 08.09.2012 - 13:27

Arjantin mucize bebeği konuşuyor

Arjantin'in başkent Buenos Aires'te ölü doğduğu gerekçesiyle morga kaldırılan ancak 12 saat sonra yaşadığı farkedilen bebek, verdiği yaşam savaşını kazandı.

Ailesinin Luz Milagros yani "mucize ışığı" ismini verdiği bebek, 5 ay sonra hastaneden taburcu edilerek ambulansla evine getirildi.

Mucize bebeğin annesi Analia Bouter ve baba Fabian Veron, şimdi hastanede geçen zorlu ayların ardından kızlarını eve getirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Anne Analia Bouter, "Üç farklı hastanede 5 ay geçirdik. Doktorlar Luz'un tedavisine evde devam edecek. Birçok virüsün bulunduğu hastane ortamında kızım için endişeleniyordum" dedi.

Doğduğunda sadece 780 gram olan küçük bebek, rahat nefes alabilmesi için bir süre daha solunum cihazına bağlı yaşayacak.

Üç ay erken dünyaya gelen Luz bebek, ölü doğduğu ilan edilerek morga kaldırılmış, ancak annesi son kez görmek istediğinde tabutta kızının nefes aldığını farketmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...