Califonia eyaletinin Klamath kentinde yaşayan 26 yaşındaki dövüşçü Jarrod Wyatt, beraber antreman yaptığı parnerini feci şekilde öldürdü.

Wyatt, olaydan önce dövüş arkadaşı 21 yaşındaki Taylor Powell ile birlikte halisülasyona neden olan bir hap aldı. Uyuşturucunun etkisiyle içine "şeytan girdiğini" söyleyen boksör, dövdüğü Powell’ın dilini, gözlerini, diğer organlarını bıçakla söktü.

California polisi tarafından yapılan açıklamada, Amerikalı Wyatt’ın son olarak arkadaşının kalbini canlı canlı göğsünden çıkardığı ifade edildi.

ORGANLARINI ATEŞE ATTI
Vatan gazetesinin haberine göre; Powell üzerinde yapılan otopside genç adamın aşırı kan kaybından hayatını kaybettiği belirlendi.

Wyatt, polise verdiği ifadesinde Powell’ın kalbini ve diğer organlarını ateşe attığını söyledi. Yetkililer, Wyatt’ı baştan aşağı kan bulanmış bir şekilde arkadaşının cansız bedeninin yanında yakalayarak gözaltına aldıklarını belirtti.

Birinci dereceden cinayet ve işkence suçlamalarıyla mahkeme önüne çıkacak olan Wyatt, aldığı uyuşturucu yüzünden hareketlerini kontrol edemediğini öne sürüyor. İdam cezasıyla yargılanacak. İdam için California valisi Arnold Schwarzenegger’in onayı gerekiyor.