Ayla Çelik'in Google aramalarında yaşını değiştirdiği iddiası

43 yaşındaki şarkıcı Ayla Çelik'in Google aramalarında yaşını küçülttüğü iddia ediliyor.

19.08.2016 - 09:29 | Son Güncelleme : 19.08.2016 - 12:56

Ayla Çelik'in Google aramalarında yaşını değiştirdiği iddiası

Bağdat şarkısıyla yıldızı parlayan söz yazarı ve şarkıcı Ayla Çelik hakkında bir iddia ortaya atıldı.

Çelik’in Google aramalarında genç görünmek için gerçek yaşının yer aldığı bazı linkleri sildirdiği öne sürüldü. Çelik'in, sosyal medya hizmeti veren şirketler yardımıyla internet sitelerinde doğum tarihini 1989 olarak değiştirdiği konuşuluyor. Bazı linklerde 26 yaşında görünen şarkıcının gerçek doğum tarihi ise 1973, yani aslında şarkıcı 43 yaşında. 


AYLA ÇELİK KİMDİR

İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet konservatuarı mezunu olan Ayla Çelik müzikle olan profesyonel maceranına Melih Kibar’la başladı. Çok sayıda Reklam müziğine sesiyle hayat verdi. Devlet tiyatroları için hazırlanan ve Kenan Işık’ın yönetmenliğini yaptığı Antigone isimli oyunun müziklerine imza attı.

Aylavanta isimli bir albümü olan Ayla Çelik 2012 yılında hem Altın Kelebek ve Türkiye Müzik Ödülleri’nde bestesini Gökhan Tepe’nin yaptığı sözlerini kendisinin yazdığı Türkan ile sene şarkısı ödülünü aldı.

Ayla Çelik "Tüm şarkılarımda kendi hayat hikayemi anlattım" dediği BEN isimli albümünü 15 Ocak 2016 seneninde piyasaya çıkardı. Albümde sözü ve bestesi kendisine ait olan “Aşk Şarkıları” isimli şarkıya Metin Arolat yönetmenliğinde klip çeken Ayla Çelik’in bu projesinde Gökhan Tepe, Mustafa Ceceli, Erhan Bayrak, Ozan Çolakoğlu gibi sanatçı arkadaşları da imza attı.

Sayfa Yükleniyor...