Çok genç yaşta büyük bir üne kavuşan ve 'Mavi Göl' filmiyle sinemada ilk çıkışını yaşayan Brooke Shields, U.S dergisine bekaretle ilgili itiraflarda bulundu.

Ünlü oyuncu, bakireliğini 22 yaşında kaybettiğini ancak bu kadar beklediği için de sonradan pişman olduğunu söyledi. O yaşlarda biriyle ilişkiye girmekten korktuğunu, sağlığını ve güzelliğini yitireceğini düşündüğünü söyleyen Shields, şimdi bunları hatırladıkça bu kadar çok beklediği için pişmanlık yaşadığını belirtiyor.

PİŞMANLIK DUYUYOR
"Keşke 22 yaşından önce biriyle birlikte olsaydım" diyen Shields, "Üzerimdeki baskılardan dolayı her şeyi geç yaşıyordum. Yaşıtlarım benden farklıydı. Kendime güvensiz davranmam için hiçbir sebep yoktu ama içine kapanık bir kız olarak yetiştim" diye konuşuyor.

70'lerin sonlarına doğru henüz 12 yaşındayken 'Pretty Baby' filminde bir fahişeyi oynayarak sinemaya adım atan, ardından 15 yaşındayken 'Mavi Göl' filmiyle ünlenen Shields, oyuncu arkadaşı Christopher Atkins'le yaşadığı aşk sahneleriyle gündeme gelmişti.

Pek çok yönetmenin ve reklam ajansının peşinden koştuğu bir isim haline gelen oyuncu, yine 15 yaşındayken dünyaca ünlü marka Calvin Klein'ın kampanyalarında yer almıştı.

AŞKI BEKLEMEK GEREK
Brooke Shields, 'On Your Own' isimli kitabında "Aşk, beklemek istediğim bir şey. Deneyimlere ihtiyaç duyduğumu hissetmiyorum" ifadelerinde bulunmuştu.

1997 yılında tenis dünyasının başarılı isimlerinden Andre Agassi'yle evlenen Shields, mutsuzlukla sonuçlanan ilişkiyi bitirme kararı almıştı.

2001 yılında ise yazar Chris Henchy'le birlikte olmaya başlayan Shields'ın iki kızı var.