Babadan işkence gibi eğitim

Çin'de yaşayan He Liesheng prematüre doğan oğlunu "güçlendirmek" için  soyarak karda koşturdu. Görüntüleri YouTube'da yayınlayan babaya dünyanın dört bir yanından eleştiri yağıyor.

09.02.2012 - 10:49

Babadan işkence gibi eğitim

Çin’de yaşayan He Liesheng Yılbaşı tatili için ailesiyle New York’a gitti. Sıcaklık derecelerinin eksinin altında seyrettiği mevsimde 4 yaşındaki oğlu He Yide’nin kıyafetlerini çıkaran Liesheng oğlunu karda koşması için zorladı.

Soğuktan titreyen He ağlayarak babasına durması için yalvarırken baba oğlunun bu görüntülerini kaydederek video paylaşım sitesi YouTube’da paylaştı.

Prematüre olarak doğan He’nin akranlarına yetişmesi için ona zorlu bir eğitim verdiğini söyleyen  Liesheng video’nun başlığına yazdığı “Kartal baba” nın ne anlama geldiğini ise şu sözlerle açıkladı:

“Baba kartal yavrularını eğitirken onları yuvalarının bulunduğu kayanın en ucuna getirip oradan aşağıya iter. Böylelikle onlara kanatlarını kullanmalarını öğretir. Ben de oğluma, limitlerini zorlamayı ve zorluklarla baş etmeyi böyle öğretiyorum.”

Bugüne kadar 100 binden fazla görüntülenen video tüm dünyada öfke uyandırırken bazı blog yazarları ve yorumcuların Liesheng’i tanımlamak için en çok kullandıkları kelimenin “şeytan” olduğu belirtildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...