‘Kraliyet Düğünü’ tüm dünyada büyük ilgiyle takip edildi. Düğün boyunca tüm gözler doğal olarak Kate Middleton’un üzerindeydi. Ancak gelinin kuyruğunu tören boyunca tutan baldız Pippa Middeleton, zarif tavırlarıyla dünyanın dikkatini üzerine çekti.

İngiliz basını, 27 yaşındaki Pippa için “Gösterişliydi ama ablasından rol çalmadı” yorumunda bulunurken Amerikan basını ise “Baldız, gelinden rol çaldı” yorumunu yaptı.

ADINA FACEBOOK'TA PEK ÇOK SAYFA AÇILDI
Pippa, dün sosyal paylaşım sitelerinde de patlama yaptı. Facebook’ta açılan fan sayfalarında hayran sayısı bir anda 9 bine kadar çıktı. Bir diğeri ise 5 bin üyeyi buldu.

Pippa genç kızların sevgilisi olan Kanadalı genç şarkıcı Justin Bieber’in bile dikkatini çekti. Düğünü baştan sona izleyen Bieber, Twitter’daki sayfasında, “William, Kate ve Kate’in kızkardeşini tebrik ediyorum” diyerek Pippa’dan etkilendiğini belli etti.

SEVGİLİSİ OLMASI HAYAL KIRIKLIĞI YAŞATTI
Ancak baldız çılgınlığına kapılan binlerce kişi Pippa’nın bir sevgilisi olduğunu öğrenince hayal kırıklığına uğradı.

Pippa’nın yaklaşık bir yıldır 30 yaşındaki eski İngiliz kriketçi Alex Loudon’e bir ilişkisi olduğunun ortaya çıkması hayranlarını üzdü.

Gece 3’e kadar süren parti sonrasında Pippa ve Harry’nin sevgilisi Chelsy Davy, saraydan ayrılarak Goring Hotel’deki odalarına döndü.

Kate’in ailesi otelden ayrılarak kasabalarına geri döndü. Uluslararası ajanslar da baldız çılgınlığına katılarak, Pippa onlarca fotoğrafını çekerek abonelerine gönderdi.

Anne Carole, baba Michael, erkek kardeş James ve kız kardeş Pippa, Londra yakınlarındaki Bucklebury köyünde bulunan evlerine gitmeden önce gazetecilere gülümseyerek poz verdi.

Bütün bekarların gözü onun üzerindeydi.