'Balkaner babam' dedi, mahkeme kabul etmedi

21 yaşındaki Chole Ceren'in "Ben, onun evlilik dışı ilişkiden dünyaya gelen kızıyım " diyerek Ali Balkaner'e açtığı babalık davası "hak düşürücü süre" geçtikten sonra açıldığı gerekçesiyle reddedildi.

26.08.2011 - 08:02

'Balkaner babam' dedi, mahkeme kabul etmedi

Bankası Yurtbank'a TMSF tarafından el konulan ve uzun süre hapis yatan işadamı Ali Avni Balkaner, 1985 yılında tanışıp ilişkiye girdiği Gülser Tartan'dan iddialara göre bir kız çocuğu sahibi oldu.

Çocuğa, Chole Ceren adı verildi. Şu anda 21 yaşında olan Ceren, yaklaşık 2 yıl önce ortaya çıkıp, babası olduğunu öne sürdüğü Balkaner'e, "babalık ve nafaka davası" açtı.

Ceren, avukatları Melik Bağış Kırmacı ile Hakan Dal aracılığıyla mahkemeye sunduğu dilekçesinde, doğduğu günden beri baba sevgisinden mahrum kaldığını savundu.

Balkaner'in kızı olduğunu tüm sosyal çevresinin bildiğini iddia eden Ceren Tartan, buna rağmen "Balkaner" soyadını kullanmamasının manevi ızdırabını yaşadığını öne sürdü. Ceren, tanık olarak ise yıllardır okul masraflarını karşıladığını iddia ettiği Ali Balkaner'in kardeşi Uğur Balkaner ile İngiltere'de birlikte yaşadığı annesi Gülser Tartan'ın tanık olarak dinlenmelerini istedi.

ALİ BEY İSTEMEDİ!
Vatan'ın haberine göre; tanık olarak dinlenen anne Tartan, Ali Balkaner ile yaşadığını iddia ettiği süreci şöyle anlattı:

"Ali Bey ile arkadaşlarım aracılığıyla tanıştım. O dönemde kendisinin evli olduğunu bilmiyordum. 1988 yılında hamile kaldım. Ali Bey, çocuğu istemedi ve kürtaj olmam için bana Büyükada'da bir yazlık teklif etti. Ancak onu çok seviyordum ve çocuğunu doğurmak istiyordum. Daha sonrasında babalık ve soyadı konularını hallederiz dedi. Ancak aradan geçen zamana rağmen hiçbir şey yapmadı. Balkaner Ailesi, bu ilişkiden haberdardı. Her yaz tatilinde Türkiye 'ye geldiğimizde kızımın amcası Ahmet Uğur Balkaner ziyarete geliyordu." 

Davacı avukatları, temyize gideceklerini belirtti.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...