'Bana 10 yaşında bir çocuk bulun'

İtalya'nın Cenova kentinde bulunan Santo Spirito Ponente Kilisesi'nin rahibi, pedofili ve uyuşturucudan tutuklandı. Rahibin ayrıca satanist olduğu da konuşuluyor.

20.05.2011 - 15:58

'Bana 10 yaşında bir çocuk bulun'

Olay, Santo Spirito Ponente Kilisesi Rahibi Riccardo Seppia’nın cep telefonu konuşmalarının telekulağa takılmasıyla ortaya çıktı. Emniyet güçlerince bir süredir bölgede yapılan uyuşturucu trafiğini ortaya çıkarmaya yönelik soruşturma kapsamında Rahip Riccardo Seppia’nın cep telefonuyla yaptığı konuşmalar dinlemeye takıldı.

"14 YAŞIN ALTINDA SEVİYORUM"
Uyuşturucu satıcılarıyla yaptığı bir konuşmada, "Nasıl oluyor da uyuşturucu kullanan ve çocuğunu satmaya hazır bir aile bulamıyorsunuz. Ben 14 yaşın altında seviyorum. Bana 10 yaşında bir çocuk bulun" diyerek, pedofili amaçlı çocuk siparişinde bulunduğu tespit edildi. Bunun üzerine polis, operasyon düzenleyerek Seppia’yı tutukladı.

Cenova Marassi Cezaevine konulan Rahip Seppia’nın, 18 yaşından küçüklerle para karşılığı seks yaptığı iddia edildi.

Uyuşturucu kullandığı tespit edilen Seppia’nın, çocuk yaştaki gençlere uyuşturucu sattığı da öne sürüldü. Ayrıca polis, Seppia’nın çok sık Milano’ya, gençlerin yoğun olarak gittiği gece kulüplerine gittiğini ve günde ortalama 300 euro (yaklaşık 600 lira) harcadığını belirledi.

SATANİZM SUÇLAMASI
DHA'^nın haberine göre; suçlamalar bununla da kalmadı; Seppia’nın sırtında satanizm simgelerinden biri kabul edilen yedi oklu güneş figürünün dövme olarak yeraldığı ve satanizm eğiliminde olabileceği öne sürüldü.

ÇOCUKLAR İÇİN YAZ KAMPI 
İtalya Piskoposlar Birliği Başkanı Kardinal Angelo Bagnasco, "Eğer gerçekse, kilisenin yüzünde bir yaradır. Öncesinden hiç bir belirtinin olmaması ise daha da şok edici" dedi.

1980’li yıllarda Seppia’nın üstü olarak görev yapan Rahip Piercarlo Casassa ise emniyete verdiği ifade Seppia’nın 1985’de çocuklarla bir yaz kampı organize ettiğini ancak sonraki yıllarda kimsenin onun yakınında dahi olmak istemediğini söyledi.

"ÇEK ELİNİ ÇOCUKLARIN ÜSTÜNDEN. SÜBYANCI ALÇAK"
Seppia’nın pedofili ve uyuşturucudan tutuklanması, çevre sakinlerini ayağa kaldırdı. Sestri Beldesi’nde yaşayanlardan bazıları kiliseye karşı tepkilerini Seppia’nın görev yaptığı Santo Spirito Ponente Kilisesi’nin duvarına siyah sprey boyayla "Çek elini çocukların üstünden. Sübyancı alçak Rahip Seppia" ve "Rahip Seppia kalleş sübyancı. Kilise senin domuz ahırın" ifadelerini yazarak gösterdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...