Barça'yı uçuran ekipten özel notlar

Şampiyonlar Ligi şampiyonu Barcelona'yı İngiltere'den İspanya'ya götüren THY ekibi yolculuğu anlattı: "Barçalılar inişe yaklaşırken uçakta yastık-battaniye savaşı yaptı. Fotoğraf çekerken az kalsın Pedro'nun ayağına basıyorduk. Bize 'Neyse ki bir şey olmadı. Milyon dolarlık ayak' diye espri yaptı."

02.06.2011 - 10:01

Barça'yı uçuran ekipten özel notlar

Londra'daki final maçında Manchester United'i 3-1'lik sokarla yenerek Şampiyonlar Ligi şampiyonu olan Barcelona ekibini kupayla birlikte İspanya'ya götüren THY ekibi, o gün yaşananları anlattı.


Akşam'ın haberine göre; Barcelona takımının sponsorluğunu yapan THY, final maçı için Boeing-777 tipi Ege uçağını tahsis etti.

Kupayı alan Barcelona, ülkelerine Ege uçağı ile döndü. Şampiyonları taşıyan Ege uçağından, 2. Kaptan Gökay Eraslan, Kabin Amiri Gülay Gülger ve Kabin Memuru Erdem Dinç, 1 saat 50 dakikalık yolculuk sırasında Barçalı futbolcuların bu kadar büyük sevince rağmen taşkınlık yapmadıklarını, aksine çok naif olduklarını söyledi.

İşte uçuştan özal notlar: 
- Sürekli kola içtiler, fındığa bayıldılar.
- Messi iki tavuk birden yedi.
- Fotoğraf çekerken az kalsın Pedro'nun ayağına basıyorduk. Bize 'Neyse ki bir şey olmadı. Milyon dolarlık ayak' diye espri yaptı.
- Abidal korku filmi izledi, Alves ile Pinto kağıt oynadı.
- İnişe yaklaşırken hepsi yastık-battaniye savaşı yaptı.
-Pastanın kesildiği bıçak uçağa özel operasyonla sokuldu.

MESSİ GİZLİ KAPTAN GİBİYDİ
Kabin memuru Dinç de Messi ile ilgili şunları söyledi:

"Kaptan Puyol olsa da, benim dikkatimi Messi'nin gördüğü ilgi çekti. Messi gizli kaptan gibiydi. Orada sessiz şekilde oturdu. Herkes ona geldi. Ama o kimsenin yanına gitmedi." 

Kabin Amiri Gülger ise formaları jest olsun diye inişe 5 dakika kala giydiklerini ve formaları Messi'ye imzalattırdıklarını söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...