Başıboş pitbull can alıyordu

5 yaşındaki çocuğa saldıran pitbull cinsi köpek, çocuğunu korumaya çalışan annenin de kolunu ısındı. Eşi ve çocuğuna yardım için balkondan atlayan babanın ise ayağı kırıldı.

Anadolu Ajansı 24.04.2010 - 14:48

Başıboş pitbull can alıyordu

Gemlik ilçesi Eşref Dinçer Mahallesi Kemer Sokak'taki evlerinin önünde oynayan Berkay Keskin (5), başıboş pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğradı.        

Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Keskin'i korumaya çalışan anne Saadet Keskin de (30) köpek tarafından kolundan ısırıldı.        

Çocuğunun ve eşinin çığlıklarını duyarak evinin balkonuna çıkan baba Mürsel Keskin (39) ise yaklaşık 4 metrelik yükseklikten atlayarak köpeğe müdahale etti.        

Yerden aldığı taşla köpeği etkisiz hale getirmeyi başaran baba Tekin'in balkondan atladığı sırada sol ayağının kırıldığı belirlendi.        

Keskin ailesine Gemlik Muammer Ağım Devlet Hastanesinde yapılan müdahalenin ardından köpeğin yaraladığı Berkay Keskin Dörtçelik Çocuk Hastanesine, Mürsel ve Saadet Keskin ise Bursa Devlet Hastanesine sevk edildi.        

Öte yandan, polis ekipleri tarafından bir ağaca bağlanan pitbull cinsi köpek, Gemlik Belediyesi ekiplerine teslim edildi. Köpek, daha sonra Osmangazi Belediyesi Hayvan Barınağı'na gönderildi.       

Pitbull cinsi köpeği başıboş halde sokağa bırakan sahibinin bulunması için çalışma başlatılırken, Keskin ailesinin ise hayvanın sahibi hakkında dava açacağı bildirildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...